Panevėžyje norvegai atidarė naują gamyklą (atnaujinta)



5Norvegų kapitalo įmonė „Devold of Norway“,  jau 15 metų sėkmingai vystanti vilnonio apatinio trikotažo gamybą Lietuvoje, šiandien atidarė naują gamyklą. Panevėžio LEZ įsikūrusioje gamybos įmonėje, kurios  plotas – beveik 16 tūkst.kvadratinių metrų, įrengtos gamybinės ir administracinės patalpos, produkcijos ir žaliavų sandėliai, firminė parduotuvė.

„Devold“ yra vienas pagrindinių ir seniausių Norvegijos tekstilės prekės ženklų, sėkmingai gyvuojantis jau 160 metų. 1998 metais perkėlę gamybą į Lietuvą, norvegų trikotažo gamintojai nesigailėjo. Sėkmę lėmė įvairūs veiksniai: investicijos į modernią įrangą, produkcijos dizainą, rinkodarą. Šiuo metu per 90 procentų „Devold“ trikotažo pagaminama Lietuvoje.

„Gaminant Norvegijoje, būtų sudėtinga išlikti konkurencingiems rinkoje, todėl ir nusprendėme gamybą perkelti iš Alesundo į Lietuvą. Šiuo metu produktų dizaino kūrimo, vystymo padaliniai yra Norvegijoje, o gamyba – Lietuvoje. Jau nuo kitų metų iš Lietuvos vykdysime ir prekių paskirstymą bei siuntimą užsakovams. Didelį dėmesį skiriame Europos rinkai, tad prekių skirstymas iš ES narės Lietuvos bus ir greitesnis, ir ekonomiškesnis“, – sakė UAB „Devold“ generalinis direktorius Tor Jonsson.

Investicijų į naująją gamyklą vertė – per 13 milijonų eurų. Bendra plėtros projekto vertė sieks per 17 milijonų eurų, iš kurių ilgalaikio investicinio turto vertė – per 10 milijonų eurų. Numatyta sukurti naujų darbo vietų ir įvykdyti darnių investicijų už daugiau nei 170 tūkstančių eurų. Dalį projekto plėtrai reikalingų lėšų – virš milijono eurų – finansavo ES paramos Europos regioninės plėtros fondas ir LR valstybės biudžetas.

Pasak įmonės vadovo, naujoji gamykla suprojektuota taip, kad investuojant į papildomą modernią įrangą bei darbo jėgą bus galima daugiau nei per pusę padidinti gamybos pajėgumus. „Mūsų gamykloje Lietuvoje dirba 250 žmonių, per savaitę pagaminame apie 45 tūkstančius vienetų įvairių gaminių. Kadangi geografiškai gamykla įsikūrusi netoli Norvegijos, galime glaudžiai bendradarbiauti kontroliuojant kiekvieną gamybos procesą: nuo siūlų verpimo, dažymo, mezgimo iki siuvimo, pakavimo ir gaminių siuntimo klientams,“ – pasakojo Tor Jonsson.

„Moderni „Devold“ gamykla – puikus Ūkio ministerijos ir užsienio kapitalo įmonių bendradarbiavimo bei sėkmingai investuotų lėšų pavyzdys. Ji sudaro galimybę įmonei per artimiausius metus padidinti gamybos mastą, proporcingai augti ir pateikti rinkai dar kokybiškesnę produkciją. Naujas fabrikas svarbus ir Panevėžio gyventojams, nes įmonė sukurs naujų darbo vietų, investuos į kapitalą ir žmogiškuosius išteklius bei prisidės prie Lietuvos regionų plėtros“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.

Per pastaruosius metus Norvegijos investuotojai rado puikią nišą Lietuvoje. Bendrai norvegų įmonių investicijos šalyje nuosekliai auga, pernai jos siekė 803 milijonus eurų. Lietuvoje šiuo metu veikia 202 norvegiško kapitalo įmonės, iš jų net 94 yra aktyvios, įdarbinusios per 11 tūkstančių įvairių sričių specialistų. Bendra šių įmonių apyvarta 2014 metais buvo daugiau nei 1,5 milijardo eurų. Nauja „Devold“ gamykla Panevėžyje – dar vienas pavyzdys, kad Lietuva yra patraukli šalis užsienio investicijoms.

„Devold“ gamyklos atidarymo nuotraukas galite rasti GALERIJOJE.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads