Šiandien naujos kadencijos Seimo nariams įteikti pažymėjimai. Juo gavo ir Panevėžio krašte išrinkti trys Seimo nariai: konservatorius Bronislovas Matelis ir du „valstiečiai“ – Guoda Burokienė bei Deividas Labanavičius.
Pažymėjimai, dėl esamos epidemiologinės situacijos Lietuvoje, įteikti Seimo Didžiajame kieme, siekiant maksimaliai apsaugoti renginio dalyvius nuo COVID-19 plitimo grėsmės.
Eilinis darbas
Antrą kadenciją į Seimą išrinktas B. Matelis pažymėjimų teikimo ceremonijos nesureikšmina.
„Tai toks paprastas ir eilinis darbas. Pažymėjimas – darbinis leidimas, kad galėtum į Seimo rūmus patekti. Dar su pažymėjimu gali Seimo kanceliarijoje dėl apgyvendinimo tartis. Galbūt naujokams pažymėjimų teikimas, ką nors ir reiškia. Beje, ir pirmą kartą, kai buvo teikiami Seimo nario pažymėjimai, jokios euforijos nejaučiau“, – samprotavo B. Matelis ir mano, kad pažymėjimai gali būti teikiami Seimo leidimų biure.
Leidimas patekti į Seimą
Seimo naujokui „valstiečiui“ D. Labanavičiui pažymėjimų teikimas – eilinis dalykas.
„Gavęs pažymėjimą dar netapau Seimo nariu – įgaliojimų neturėsiu ir dar būsiu Panevėžio miesto Tarybos narys. Šie įgaliojimai nutrūks tuomet, kai duosiu priesaiką. Seimo nario pažymėjimas – leidimas patekti į Seimą, su juo balsuosime‘, – ramiai paaiškino D. Labanavičius.
Svarbus dokumentas
Vėl į Seimą antrajai kadencijai išrinkta G. Burokienė sakė, kad Seimo nario pažymėjimas – svarbus dokumentas.
„Seimo nario pažymėjimas – dokumentas, kad esi tautos išrinktas atstovas ir tautai atstovauji. Be to, pažymėjimas suteikia teisę ne tik balsuoti pasėdžiuose, bet ir pasirašyti dokumentus. Tai ne tik eilinis darbo pažymėjimas, o pripažinimas, kad esi Seimo narys, o jų nėra Lietuvoje tiek daug – tik 141“, – aiškino G. Burokienė.
Privalo atsisakyti bet kokių pareigų
Šiandien pažymėjimus naujai išrinktiems Seimo nariams įteikė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.
Iki pirmojo posėdžio lapkričio 13-ąją išrinktieji Seimo nariai privalo atsisakyti bet kokių pareigų, kurios nesuderinamos su parlamentaro mandatu.
Lietuvos parlamentą sudaro 141 Tautos atstovas. Seimo nariai renkami 71 vienmandatėje ir 1 daugiamandatėje rinkimų apygardose pagal mišrią rinkimų sistemą. Vienmandatėse apygardose išrenkamas 71 Seimo narys, taikant dviejų turų sistemą, o daugiamandatėje rinkimų apygardoje išrenkama 70 Seimo narių, taikant proporcinę sistemą.