-2.7 C
Panevėžys
Sekmadienis, 23 vasario, 2025

Panevėžys priima dovaną – stoties projektą



Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad būtų sudaryta paramos sutartis su UAB „Baltisches Haus“. Bendrovė parengs ir miestui dovanos naujos autobusų stoties techninį projektą, užsiims statybų priežiūra.

Nauja stotis bus statoma pagal vieno žymiausių Lietuvos architektų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Paleko projektą. Taip ši Savanorių aikštės teritorija miesto centre taps reprezentatyvia, patrauklia erdve.

Nauja stotis atsiras valstybinės žemės sklype tarp įvažiavimo į dabartinę stotį ir alyvų skverelio.

Vietoj šio bus įrengtas stoties peronas, šalia – parkas. Parkas šalia perono bus patrauklus gyventojams, komercijai, kavinėms, taps jaukia autobusų laukiamąja vieta. Papildomo reprezentatyvumo suteiks pėsčiųjų zona.

Planuojama, kad 2019–2020 m. vyks projektavimo darbai. Statybos turėtų prasidėti 2021-aisiais.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio autobusų stoties nuomos konkursas įvyko: stotį valdys vilniečiai

JP Redakcija

Panevėžyje įrengtos dvi požeminės stovėjimo aikštelės: vieną jų kol kas gali naudotis tik išrinktieji

JP Redakcija

Stringa naujos Panevėžio autobusų stoties atidarymas: pastatui nėra suteiktas adresas

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads