Parko bibliotekos senjorų klubo „Pabūkime kartu“ nariai, susirinkę į popietę „Medus – stebuklingas vaistas“, išgirdo daug įdomaus iš bitininkystės atsiradimo istorijos, taip pat apie bites, medų ir tokius bičių gaminamus, sveikatai labai naudingus produktus kaip bičių duonelė, bičių pienelis, pikis ir vaškas.
Bičių nešamą į dreves medų pirmieji pastebėjo medžiotojai, taigi, pradžioje žmonės kopinėjo medų iš drevių. Tačiau jau XVII-ame amžiuje bitynai su aviliais nupjautuose medžių kamienuose atsirado netoli namų. Aviliai buvo gaminami netgi iš šiaudų, bet jie greit pūdavo, todėl vėliau įsigalėjo ir dabar tebenaudojami rėminiai aviliai, iš kurių medų išimti yra daug patogiau.
Vienam kilogramui medaus bitėms reikia sunešti tris kilogramus nektaro, tam jos tūkstančius kartų skraido į pievas ir atgal į avilius, todėl bitės žmonių ir laikomos ypatingomis darbštuolėmis. Visi bičių produktai yra labai naudingi, ypač vertinamas bičių pienelis, kurio Japonijoje duodama vaikams kas rytą.
Bičių pikis naudingas tuo, jog turi biologiškai aktyvių medžiagų, išvalančių organizmą. Visus bičių produktus reikėtų vartoti tik nedideliais kiekiais.
Popietės lankytojai gavo ir medaus paragauti, ir bitininkų vartojamus įrankius, tokius kaip dūminė ar galvos apdangalas bei korio rėmelis apžiūrėti.
Bitininkystės istoriją ir bičių gyvenimo paslaptis išpasakojo Panevėžio Kraštotyros muziejaus darbuotoja Vaida Goberienė. O ir patys klausytojai senjorai parodė turintys nemenkų žinių bitininkystės srityje.
Renginys vyko pagal projektą „Sveikata – išmintingųjų honoraras“.