Nuo lapkričio 4 d. 54 mobilūs laiškininkai Alytaus, Pasvalio, Šakių, Širvintų ir Švenčionių rajonuose važinės Lietuvos pašto logotipu pažymėtais tarnybiniais automobiliais. Šiuos automobilius mobilūs laiškininkai naudos iki 2020 m. pradžios, po to jie bus pakeisti visiškai naujomis transporto priemonėmis – iki 2020 m. I ketvirčio numatyta laiškininkams skirti 440 naujų tarnybinių automobilių.
„Siekdama kuo greičiau darbuotojams suteikti žadėtas transporto priemones, bendrovė laikinai išnuomojo mažai naudotus automobilius. Per tą laiką, kol mobilieji laiškininkai jais važinės ir dirbs kasdienį darbą, pabaigsime formalumus ir planuojame 2020-ųjų metų pirmąjį ketvirtį jiems pristatyti visiškai naujas, Lietuvos pašto skiriamaisiais ženklais apipavidalintas transporto priemones. Darbo priemonių modernizavimas ir darbuotojų darbo sąlygų gerinimas – viena pagrindinių sričių, į kurią Lietuvos paštas yra numatęs ilgalaikes investicijas, tačiau ne mažesnis dėmesys bus skiriamas ir mūsų klientų patirčių gerinimui, todėl šiemet laukia ir daugiau įgyvendintų projektų“, – sako Lietuvos pašto Tinklo vadovas Jonas Sadauskas.
Mobiliesiems laiškininkams šiame etape paskirti automobiliai pritaikyti saugiai važinėti regioniniais bei kaimo keliais ir yra talpūs – pritaikyti dideliems siuntų ir darbo priemonių kiekiams, be to, automobiliui sugedus, techninę pagalbą laiškininkai gaus bet kuriuo paros metu. Mobilių laiškininkų automobiliai bus pažymėti Lietuvos pašto lipduku, kad gyventojams būtų lengviau juos atpažinti.
„Mobilus laiškininkas yra kur kas labiau socialiai orientuota pašto paslauga, nei dabar veikiantis modelis: įgyvendinus šį projektą, klientai lengviau gaus pašto paslaugas, nes patiems nebereikės eiti į pašto skyrių – laiškininkas atvažiuos pas juos į namus. Senyvo amžiaus žmonės, kurie prašydavo kaimynų ar artimųjų nuvažiuoti į paštą už juos atlikti būtinų operacijų (išsiųsti laišką, siuntą, nusipirkti laikraštį ar sumokėti mokesčius), dabar galės tapti kur kas labiau „nepriklausomi“ ir paštą patys kada nori išsikviesti į namus. Išsikviesti mobilų laiškininką galima ir paprastu, „laidiniu“, telefonu“, – sako Lietuvos pašto Tinklo vadovas J. Sadauskas.
Modernizuojant pašto tinklą, atnaujinami pašto skyriai, laiškininkai regionuose ir didžiuosiuose miestuose dirba išmaniosiomis planšetėmis, 2021 m. planuojamas įrengti pagrindinis, visiškai automatizuotas Vilniaus siuntų ir laiškų skirstymo centras, kuris pagerins pašto darbuotojų darbo sąlygas ir gerokai sutrumpins logistikos grandinę bei automatizuos daugumą procesų, tad siuntos kelias iki jos gavėjo labai pagreitės.