Suskaičiavo, kokiems valdininkams ir kiek kitąmet augs atlyginimai

Nuo kitų metų pareiginės algos bazinis dydis turėtų būti didinamas 3 eurais arba 1,73 proc. Dėl to politikų, teisėjų, pareigūnų, valstybės tarnautojų, kitų biudžetinių įstaigų darbuotojų algos didės nuo 12 iki beveik 97 eurų per mėnesį.

Tai numatantį įstatymo projektą parengė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Tikimasi, kad jį Seimas priims dar šią sesiją. Aiškinamajame rašte nurodoma, kad projektas parengtas atsižvelgiant į liepos 10 d. pasirašytą 2020 m. nacionalinę kolektyvinę sutartį ir įgyvendinant atitinkamus įstatymus.

„Projekte siūloma 2020 metams patvirtinti 176 eurų pareiginės algos bazinį dydį, kuris, palyginti su šiuo metu galiojančiu pareiginės algos baziniu dydžiu, didėja 1,73 procento. Nustačius minėtą dydį, valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų, Konstitucinio Teismo teisėjų, karių darbo užmokestis (atlyginimai) ir kitos teisės aktuose nustatytos išmokos 196 tūkstančių darbuotojų padidėtų nuo 12 iki 96,90 euro. Tam 2020 metų valstybės biudžeto projekte numatyta 60 mln. eurų“, – nurodoma rašte.

Jo rengėjai atkreipia dėmesį, kad iki 2009 m. sausio pareiginės algos bazinis dydis buvo 141,9 euro. Dėl krizės jis buvo sumažintas iki 137,57 euro, o nuo 2009 m. rugpjūčio 1 d. – iki 130,33 euro. Šiuo metu pareiginės algos bazinis dydis 7,7 euro mažesnis nei iki 2009 m. galiojęs pareiginės algos bazinis dydis ir yra 173 (arba 134,20 iki mokestinės reformos) eurai.

„Pastebėtina ir tai, kad Vyriausybė Seimui pateikė Ilgalaikės tvaraus viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio finansavimo iki 2025 m. strategijos projektą, kuriame išreiškė poziciją dėl bazinio dydžio: per 2 metus (2020–2021 m.) atkurti iki ekonomikos krizės buvusį bazinį dydį (183 eurai), konkretų dydį kasmet stengtis suderėti nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje (per 2 metus tam prireiktų apie 200 mln. eurų); atkurtą iki ekonomikos krizės buvusį bazinį dydį kasmet didinti 2 proc. (nesvarbu, kokia infliacija), paliekant teisę nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje išsiderėti didesnį bazinio dydžio augimą“, – nurodo projekto autoriai.

Tai reiškia, kad nuo 2021 m. valdininkų algos turėtų padidėti dar daugiau negu didės nuo kitų metų. Projekto autoriai nurodo, kad numatoma teigiama priimto įstatymo pasekmė – net ir nežymiai padidinus pareiginės algos bazinį dydį, padidės viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokestis, o kartu – ir jų perkamoji galia.

Statistikos departamento duomenimis, vidutinis mėnesinis bruto (neatskaičius darbuotojo mokesčių) darbo užmokestis šalies ūkyje 2019 m. pirmąjį ketvirtį sudarė 1 262,7 euro. Viešajame sektoriuje vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis sudarė 1 303,7 euro, privačiajame – 1 243,9 euro.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

VDA: minimalioji mėnesinė alga Lietuvoje 2024 m. buvo didžiausia Baltijos šalyse

JP Redakcija

SADM: socialinių paslaugų srityje dirbančių asmenų atlyginimai augs

JP Redakcija

R. Popovienė nemano, kad mokytojas tapo prestižine profesija: šis pavadinimas neatitinka šiandienos situacijos

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads