Parodontozė: kokie svarbūs požymiai ją išduoda?

Dantys yra viena labiausiai pastebimų kūno dalių, todėl jų praradimas kiekvienam žmogui atrodo labai skaudus gyvenimo įvykis. Netekti vieno danties dar ne pasaulio pabaiga, o kai šie ima byrėti vienas po kito, darosi visai nebejuokinga.

Dažniausiai tik tuomet mums į galvą šauna mintis: „Tikriausiai sergu parodontoze!“. Baisiausia, kad tuomet jau kartais būna per vėlu, todėl mums natūraliai kyla klausimas, ar galima kaip nors laiku nustatyti parodontozę, kad nereikėtų jai paaukoti visų dantų. Užduokime jį Aukštaitijos implantologijos klinikos periodontologei Aistei Navikienei.

– Gydytoja, papasakokite mums, ar įmanoma kaip nors iš anksto atpažinti parodontozę dar tuomet, kai dantys nėra pradėję kristi?

– Žinoma. Dantų paslankumas ir jų netekimas yra paskutinė ligos stadija. Ji ateina tikrai ne per vieną dieną, todėl iki to laiko labai svarbu atidžiai stebėti savo dantų būklę ir atpažinti ankstyvuosius besiformuojančios ligos požymius.

A. Navikienė.

Pirmieji periodontito (liaudiškai parodotozės) požymiai yra dantenų paraudimas, nedidelis patinimas, jautrumas, kraujavimas valantis dantis. Jei į juos nėra kreipiamas dėmesys, tuomet liga pamažu progresuoja ir pasireiškia dantenų atsitraukimas nuo dantų, šaknų atsidengimas, jų jautrumas, kišenių susiformavimas, blogas kvapas iš burnos. Be to, dantenos ima kraujuoti jau ne tik valantis dantis, bet ir valgant.

Jeigu ir į šiuos požymius žmogus niekaip nereaguoja, galiausiai susiformuoja gilios kišenės, ženkliai nyksta kaulas, dantys tampa paslankūs, ima klibėti ir tuomet dažniausiai būna per vėlu kuo nors padėti pacientui. Žmogus tiesiog netenka dantų.

– O, ar įmanoma kažkaip išvengti parodontozės?

– Pats geriausias būdas išvengti periodontito – tai visą gyvenimą tinkamai rūpintis savo burnos higiena, dantų ir dantenų sveikata bei reguliariai profilaktiškai lankytis pas odontologą. Taip galima laiku užkirsti kelią bet kokioms didesnėms dantų ir dantenų ligoms.

Dėkojame periodontologei Aistei Navikienei už atsakymus.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kuo skiriasi dantų balinimas lazeriu ir kapomis?

JP Redakcija

Burnos chirurgas įspėja, kokios sveikatos problemos gresia neatkuriant prarastų dantų

JP Redakcija

SAM siekia sumažinti gyvsidabrio naudojimą gydant dantis

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads