Panevėžio miestas mokslo metus pasitinka su pedagogų pritraukimo programa. Rajonas trypčioja vietoje

Panevėžio miesto savivaldybė ruošiasi naujiems 2018-2019 metų mokslo metams. Jau patvirtino 2018–2020 m. pedagogų pritraukimo ir perkvalifikavimo programą ir jai įgyvendinti jau šiais metais bus skirta 10 tūkst. eurų.

Tuo tarpu Panevėžio rajono savivaldybė ne tik neturi naujų pedagogų pritraukimo plano, bet ir nesiryžta pritarti Tarybos opozicijos siūlymui finansuoti švietimo, kultūros ir kitų specialistų pavėžėjimą iki darbo vietos.

Rajonas skaičiuoja

Panevėžio rajono savivaldybės vicemeras Antanas Pocius sako, kad rugpjūčio 6 dieną baigti surinkti duomenys, kiek lėšų reikėtų švietimo, kultūros ir kitų specialistų pavėžėjimui iki darbo vietos.

Pasak jo, jeigu reikės priimti sprendimą dėl specialistų pavėžėjimo, tai greičiausiai bus padaryta rugpjūčio 30 dienos posėdyje.

„Dabar reikia suskaičiuoti, kiek lėšų reikėtų, o po to parengti sprendimo projektą, kuris būtų pateiktas Tarybai. Tai piniginiai dalykai, o rajono biudžetas ribotas, bet ieškosim kelių. Neeilinis posėdis gal ir gali būti, nes atliekami skaičiavimai ne tik dėl specialistų pavėžėjimo, bet ir dėl pedagogų etatinio darbo užmokesčio. Tačiau greičiausiai posėdis bus, kaip numatyta, rugpjūčio 30 dieną“, – aiškino A. Pocius.

Panevėžio rajono savivaldybės vicemeras A. Pocius sako, kad baigti surinkti duomenys, kiek lėšų reikėtų švietimo, kultūros ir kitų specialistų pavėžėjimui iki darbo vietos.

Stygiaus nejaučia

Rajono mero pavaduotojas A. Pocius sakė, kad rajono pedagogų amžiaus vidurkis apie 50 metų.

„Rajonas didelio pedagogų trukumo nejaučia. Tiesa, tenka paieškoti specialistų. Trūksta psichologų, bet negalėčiau tvirtinti, kad tai būtų skausmingas dalykas ar pasaulio pabaiga. To tikrai nėra. Teigti, kad rajono mokyklos jaučia mokytojų trūkumą, negalėčiau. Tos mokyklos, kurioms reikia specialistų, skelbia konkursus ir ieško pedagogų. Judėjimas vyksta“, – teigė vicemeras.

Planuoti reikėjo anksčiau

Panevėžio rajono Tarybos narys liberalsąjūdietis Jonas Katinas mano, kad švietimo įstaigos darbuotojų kelionės išlaidų apmokėjimo tvarką buvo galima aptarti birželio 28 dienos Tarybos posėdyje, o nelaukti rugpjūčio pabaigos.

„Rugpjūčio 30 dienos posėdyje bus per vėlu rajono mokyklų direktoriams rinkti trūkstamus specialistus. Trūksta psichologų, socialinių pedagogų, informatikos, anglų kalbos mokytojų. Kitas dalykas, būtina ne tik įvertinti parengtą švietimo reformą dėl etatinio darbo užmokesčio įvedimo, bet ir žinoti, kaip jis paveiks pedagogų darbo užmokestį“, – sakė Tarybos narys.

J. Katino nuomonė, jei būtų anksčiau priimta specialistų kelionės išlaidų apmokėjimo tvarka, rudenį, paaiškėjus biudžeto surinkimo procentui, būtų galima galvoti apie pavėžėjimo išlaidų padengimą ir 100 proc.

Reikia gerų specialistų

J. Katino nuomonė, jei būtų anksčiau priimta specialistų kelionės išlaidų apmokėjimo tvarka, rudenį, paaiškėjus biudžeto surinkimo procentui, būtų galima galvoti apie pavėžėjimo išlaidų padengimą ir 100 proc.

„Turėdami tokį sprendimą, rajono švietimo įstaigos galėtų lengvai vilioti gerus specialistus dirbti Panevėžio rajono įstaigose. Mums reikia gerų specialistų. Be to, manau, norint rajone turėti gerus specialistus pedagogus, turime prisidėti pinigais ir padidinti mokinio krepšelį – tuomet padidėtų menki pedagogų atlyginimai“, – pareiškė J. Katinas.

J. Balčikonio gimnazija.

Patvirtino programą

Tuo tarpu Panevėžio miesto savivaldybė ruošiasi naujiems 2018-2019 metų mokslo metams. Jau patvirtinta 2018–2020 m. pedagogų pritraukimo ir perkvalifikavimo programa. Jai įgyvendinti jau šiais metais bus skirta 10 tūkst. eurų.

Švietimo ir jaunimo skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Gabrėnienė naujienų portalui JP aiškino, kad miesto pedagogų amžiaus vidurkis – 52,4 metai.

„Savivaldybės įgyvendinamos programos tikslas – skatinti dirbančius pedagogus persikvalifikuoti arba įgyti dar vieną specializaciją, tobulintis, didinti materialinę gerovė. Be to, būtina galvoti ir apie finansus – keičiasi darbo užmokesčio mokėjimo tvarka. Taip pat galvojame ir apie jaunų specialistų pritraukimą. Skatinsime jaunus žmonės rinktis miestui trūkstamų dalykų pedagogines studijas, o su jais bus pasirašytos sutartys. Gerai besimokantiems Savivaldybė studijas iš dalies finansuos. Savo ruožtu tokie studentai įsipareigos 5 metus atidirbti miesto mokyklos“, – sakė A. Gabrėnienė ir vardijo, kokių specialistų trūksta mokykloms:

„Pradinių klasių mokytojų, matematikų, informatikų, kūno kultūros, biologijos, lietuvių kalbos specialistų. Tačiau visi trūkumai paaiškės prieš pat mokslo metų pradžią. Dar nereikia skelbti SOS signalo, tai judantys skaičiai. Jie gali kisti, nes darbo vietos atsilaisvina – iš darbo traukiasi pensinio amžiaus sulaukę pedagogai.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ministerija – už mokymą profesinėse mokyklose tik lietuvių kalba, bet siūlo išimčių

JP Redakcija

S. Popovas Vilniaus miesto tarybos nario veiklai nuomojosi buvusią skydinę ir už tai gavo 7,4 tūkst. eurų

JP Redakcija

ŠMSM: nuo rugsėjo vidutinė mokytojų alga turėtų siekti 1 878 eurus „į rankas“

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads