Augintinius reikia ne tik tinkamai maitinti, bet ir mokėti suteikti pirmąją pagalbą



Yra trys šunų ir kačių amžiaus grupės, pagal kurias reikėtų rinkti maistą, tad, jei norite, kad augintinis augtų sveikas, nenutuktų ir būtų žvalus, nešerkite jo bet kuo, sako veterinarijos gydytojas Tadas Sabaliauskis. Veterinarijos vaistinės direktorė Rima Andziulevičienė priduria, kad atšilus orams svarbu saugotis ne tik erkių ir kitų parazitų, bet ir mokėti sutvarstyti žaizdą.

Kaip parinkti tinkamiausią maistą

Kad augintiniai būtų sveiki ir žvalūs daug priklauso ir nuo jų mitybos. Pasak specialistų, maistą reikia rinkti atsižvelgiant į augintinio amžių. Veterinarijos klinikos „Vetekspertai“ gydytojas Tadas Sabaliauskis išskiria tris šunų ir kačių amžiaus kategorijas, pagal kurias reikėtų rinktis maistą.

„Pirmai kategorijai priklauso augintiniai iki metų. Kiekvienam augančiam organizmui ypač svarbu gauti daug baltymų, todėl šio amžiaus kategorijos augintiniams rekomenduojama parinkti maistą, kuriame būtų gausu baltymų bei mineralinių medžiagų“, – teigia gydytojas.

Suaugę ir aktyvūs augintiniai, sulaukę 1–7 metų, priskiriami antrai kategorijai.

„Renkant maistą jiems, didžiausią dėmesį reikia atkreipti į tai, ar augintinis dažniau laikomas namuose,  ar yra aktyvus ir mėgsta judėti. Pagal šiuos kriterijus reikia išsirinkti ne tokį kaloringą ar kaip tik kaloringesnį maistą, kuris atitiktų gyvūno poreikius“, – sako T. Sabaliauskis.

Trečiai kategorijai gydytojas priskiria vyresnius nei septynerių metų augintinius, kurie jau ne tokie aktyvūs: „Jiems reikėtų rinktis maistą, kuriame mažiausiai kalorijų, kitaip gyvūnas gali nutukti.“

Ką daryti, jei gyvūnas susižeidžia

Atėjus pavasariui bei sušilus orui, atsiranda vis daugiau galimybių leisti savo augintiniams pasidžiaugti gamta. Tačiau ten naminių gyvūnų neretai tyko įvairūs pavojai.

„Svarbu užtikrinti, kad jie ne tik taisyklingai maitintųsi, bet ir būtų nuolat saugomi nuo parazitų bei bakterijų“, – sako veterinarijos vaistinės „Rimveta“ direktorė Rima Andziulevičienė.

Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad, leisdami laiką gamtoje, gyvūnai neretai patiria įvairias traumas. Vienintelis vaistas nuo jų – tinkama pirmoji pagalba.

„Jei augintinis susipjausto koją, svarbu nedelsiant imtis reikalingų veiksmų. Negilią žaizdą privaloma apiplauti praskiestu vandenilio peroksidu, dezinfekuoti bealkohole dezinfekcine priemone ir sutvarstyti žaizdą specialiai sukimbančiu tvarsčiu“, – pataria R. Andziulevičienė.

Tačiau, aiškina ji, gilią žaizdą būtina užspausti, kad būtų sustabdytas kraujavimas: „Užspaustą įpjovimą reikia palaikyti kelias minutes, kad būtų sustabdytas kraujavimas. Paskui atleisti, dezinfekuoti žaizdą, sutvarstyti ją ir kuo skubiau nuvykti į veterinarijos kliniką.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Žiema dar tik įpusėjo – 6 patarimai, kaip pasirūpinti augintiniais šaltuoju metų laiku

JP Redakcija

Ką svarbu žinoti prieš bėgiojimą su šunimi žiemą? Ekspertų patarimai

JP Redakcija

Kodėl negalima dovanoti gyvūnų?

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads