-0.3 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 13 vasario, 2025

Pernai per Lietuvos paštą iš užsienio gauta penktadaliu daugiau siuntų



Praėjusiais metais per Lietuvos paštą iš viso gauta ir išsiųsta beveik 57 mln. pašto siuntų. Iš užsienio į Lietuvą atkeliaujančių pašto siuntų srautas išaugo penktadaliu, palyginti su 2016-aisiais, o kas antroje iš jų – Kinijos elektroninėje parduotuvėje įsigytas pirkinys.

„Augantis siuntų iš užsienio srautas, o ypač iš Kinijos ir įvairių Europos šalių, rodo, kad itin smarkiai populiarėjanti elektroninė prekyba įgauna vis didesnį pagreitį. Tai ypač pajutome per kalėdinį laikotarpį, kuris kasmet prasideda vis anksčiau. Pernai jau rudens pradžioje, kai masiškai pradėjo plaukti siuntos iš užsienio elektroninių parduotuvių, fiksavome rekordus. Prognozės išlieka stabilios: e. prekyba ir toliau augins pašto siuntų srautus“, – teigė Lietuvos pašto Pašto operacijų direktorius Algirdas Šimonis.

Jau kelerius metus dėl itin sparčiai augančios e. prekybos didžioji dalis siuntų į Lietuvą atkeliauja iš Kinijos. 2017 metais iš šios šalies į Lietuvos paštą gauta pusė – 49 proc. visų tarptautinių siuntų. Po Kinijos rikiuojasi Lenkija, Singapūras, Olandija.

Iš Lietuvos svetur siunčiamų siuntų kryptys, palyginti su 2016-aisiais, beveik nepakito. Iš Lietuvos daugiausia siuntų 2017 metais siųsta į gausiausias lietuvių emigrantų bendruomenes turinčias šalis: JAV, Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Prancūziją ir Latviją.

Nors populiariausių šalių sąrašas, iš kurių dažniausiai siunčiama siuntų, nesikeičia jau kuris laikas, 2017 metais į Lietuvą buvo atsiųsta siuntų ir iš tokių egzotiškų kraštų kaip Žaliojo Kyšulio salos, Jamaika, Pakistanas, Tadžikija, Vietnamas ir kt.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Saugumo spragos įmonių el. pašto sistemoje: 6 efektyvūs būdai, kaip jas panaikinti

JP Redakcija

Išvykote atostogauti, bet atkeliavo siunta? Patarimai, kaip apsaugoti siuntą nuo gražinimo siuntėjui

JP Redakcija

Mobilieji laiškininkai gyventojams pernai suteikė daugiau nei 12 mln. paslaugų

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads