Lietuvos paštas jau nuo 2016 metų vidurvasario visus savo abonementus perspėjo, kad siuntos ir prenumeruoti spaudos leidiniai bus pristatomi tik į tvarkingas laiškų dėžutes. Gyventojai per mėnesį turėjo suskubti atsinaujinti arba įsirengti naujas gaunamųjų laiškų dėžutes, nes nepadarius to atsiimti gautą siuntą teks keliauti į paštą.
Tačiau net ir priėmus tokius kardinalius sprendimus, įsirengti tvarkingas ir šiuolaikiškas pašto dėžutes neskubėta. Miestuose ir kaimo vietovėse yra išlikusių sovietinio laikotarpio reliktų.
Tokių lietaus ir sniego nušiurentų sujungtų pašto dėžučių stovų yra išlikusių Panevėžio mieste ir rajono gyvenvietėse. Į tokias pašto dėžutes paštininkai vis dar įmeta gyventojams skirtą korespondenciją.
Nuimti negali
Bendrovės Lietuvos paštas Komunikacijos grupės vadovas Tomas Bašarovas naujienų portalui JP aiškino, kad sujungtų pašto dėžučių yra išlikę.
![](https://jp.lt/wp-content/plugins/pennew-straipsniu-ikonos/assets/img/nuotraukos.png)
„Jei jos tvarkingos, sandarios ir rakinamos, jas galima naudoti. Žinoma, tai yra sovietinis palikimas ir nėra paties geriausio dizaino. Tačiau paštas jų nuimti arba pakeisti neturi teisės. Tai ne Lietuvos pašto nuosavybė, o gyventojų. Jie turi rūpintis ir prie namų įsirengti tinkamas korespondencijai gauti dėžutes“, – sakė T. Bašarovas.
Naudojo įvairius daiktus
Pasak jo, didžioji dalis šalies gyventojų susitvarkė pašto dėžutes.
![](https://jp.lt/wp-content/plugins/pennew-straipsniu-ikonos/assets/img/nuotraukos.png)
„Prieš porą metų perspėjus, kad būtina susitvarkyti pašto dėžutes, didžioji dalis gyventojų tą padarė. Pašto darbuotojai buvo užfiksavę, kokie apyvokos daiktai buvo naudojami vietoje normalių pašto dėžučių. Tai ir auliniai batai, ir duoninės, ir bidonai. Buvo net tokių, kurie netoli namų pastatė du aulinius batus ir užrašė, kad į vieną batą dėti laikraščius, o į kitą – laiškus“, – juokavo Lietuvos pašto atstovas spaudai T. Bašarovas.
Statistikos neturi
Bendrovės Komunikacijos grupės vadovas T. Bašarovas teigė, kad neturi statistikos, kiek yra išlikusių sovietinio laikotarpio reliktų.
![](https://jp.lt/wp-content/plugins/pennew-straipsniu-ikonos/assets/img/nuotraukos.png)
„Svarbiausia, kad gyventojus pasiektų korespondencija. Juk nerakinamose laiškų dėžutėse paliekama pašto korespondencija, siuntos, leidiniai dažnai tampa ilgapirščių grobiu, o nesandariose ir kiaurose laiškų dėžutėse laiškai ir siuntos permirksta nuo lietaus, sniego, todėl ir prašome gyventojų pasirūpinti savo gaunamųjų laiškų dėžutėmis“, – pažymėjo atstovas spaudai.
[quote_box_center] Tvarka
Pašto įstatymu numatyta, kad gyventojai, įmonės, įstaigos ir organizacijos privalo įsirengti rakinamas, aiškiai ir suprantamai numeruotas gaunamųjų laiškų dėžutes, jos turi būti įrengtos laiškininkams lengvai prieinamose vietose:
daugiabučiuose namuose – kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame namo aukšte; individualiuosiuose namuose – prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių; sodininkų bendrijose – prie pagrindinių įvažiavimų į sodininkų bendriją; įmonėse, įstaigose ar organizacijose – prie pagrindinio įėjimo į pastatą. [/quote_box_center]
Įdomesnės pašto dėžutės Lietuvoje