-3.5 C
Panevėžys
Pirmadienis, 24 vasario, 2025

Mini rekuperatoriai, užtikrinantys švarų patalpų orą



Mini rekuperatoriai – tai mechaninės ventiliacijos įrenginiai, kurie užtikrina oro cirkuliavimą: tiekia šviežią, gaivų orą iš lauko į vidaus patalpas bei pašalina nešvarų orą iš patalpų. Pagrindinė šių prietaisų funkcija – palaikyti gerą gyvenamųjų ar komercinių patalpų mikroklimatą. Juk ten, kur oras švarus bei gaivus daug maloniau leisti laiką, dirbti. Be to, švarus oras naudingas sveikatai. Mini rekuperatoriai taip pat užtikrina, kad patalpose būtų pakankamas deguonies kiekis, padeda pašalinti drėgmės perteklių, kuri yra pagrindinė pelėsių atsiradimo priežastis.

Iš tiesų, rekuperacinės sistemos reikalingos bei naudingos visose patalpose. Tačiau labiausiai jie naudingi senesniuose ar renovuotuose namuose, kur dėl tam tikrų priežasčių neįmanoma įrengti centrinės vėdinimo sistemos arba jos nepakanka, kad būtų užtikrintas kokybiškas vėdinimas, oro cirkuliacija.

Kaip jau buvo minėta, švarus oras itin naudingas sveikatai. Jis būtinas įvairių alergijų kamuojamiems žmonėms, tiems, kurie turi kvėpavimo takų sistemos bėdų ir pan. Švarus oras be alergenų, dulkių bei kitų žalingų medžiagų pagerina tokių problemų turinčių žmonių savijautą, sumažėja ligų simptomai. Žinoma, gaivus, tyras oras naudingas net ir visiškai sveikiems, jokių sveikatos problemų neturintiems žmonėms. Leidžiant laiką patalpose, kur įrengti mini rekuperatoriai, pagerėja nuotaika, padidėja darbingumas, tampame žvalesni, energingesni.

Rekuperatoriai yra naudingi, nes padeda kontroliuoti oro srautus bei taupyti šilumos energiją. Taigi sumažinamos elektros energijos sąnaudos, palaikomas reikiamas deguonies kiekis patalpose ir pan. Gali kilti klausimas, kokiai patalpai užtenka vieno mini rekuperatoriaus? Svarbu žinoti, jog rekuperatorius vėdina tik tą patalpą, kurioje jis yra įrengtas. Jų montavimo ypatumai ir patalpos, kurioms jie labiausiai tinka priklauso nuo rekoperatoriaus tipo bei įvairių kitų dalykų. Rekuperatorių būna įvairių: plokštelinių, rotacinių, atskirų srautų, taškinių, sieninių ir pan. Patys populiariausi yra plokšteliniai rekuperatoriai, nes jie yra patys universaliausi, t.y. tinkami visur bei itin efektyvūs.

Taip pat puikus pasirinkimas – sieniniai mini rekuperatoriai, kurie yra kompaktiški, neužima daug vietos, efektyvūs, nebrangūs, naudingi sveikatai. Nauda sveikatai pasireiškia tuo, jog šie rekuperatoriai tiekia į patalpas šviežią ir švarų orą, palaiko reikiamą deguonies kiekį bei neleidžia susidaryti per dideliam drėgmės kiekiui, dėl kurio atsiranda ir sparčiai plinta pelėsis, kuriam kai kurie žmonės yra alergiški.

Dar vienas sieninių mini rekuperatorių privalumas yra tas, kad jie greitai sumontuojami, juos įrengti yra kur kas pigiau nei  centralizuotą vėdinimo sistemą. Greitas sistemos įrengimas labai svarbus šiuolaikiniams žmonėms, kurie nuolat skuba, nori, kad visi darbai būtų atliekami kuo greičiau ir patogiau. Ne veltui sakoma, kad laikas – pinigai.

Šie rekuperatoriai padeda taupyti energiją, nes patalpose, kuriose įrengti rekuperatoriai nereikia vėdinti atidarant langus ar duris. Taip patalpose išlaikoma daugiau šilumos energijos, nevargina aplinkos triukšmas, kuris patektų pro atidarytus langus.


2 komentarai

Rekuperatoriaus irengimas 2018-07-15 09:07 at 09:07

Ar tikrai sieninis mini rekuperatorius bus efektyvus sprendimas patalpų vėdinimui? Manau daugiabučiame name visą sistemą įsirenginėti sunkiai įmanoma, bet pravirų langų laikyti taip pat nesinori

Atsakyti
namams 2019-03-26 17:19 at 17:19

Mini rekuperatoriai reikalingi kiekvienoje gyvenamoje ar dirbancioje aplinkoje, jie palengvina musu smegenu bei kraujotakos funkcijas

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Patalpų vėdinimas – kas kiek tai reikia daryti šildymo sezonu?

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads