Fotografas Panevėžyje ieškojo tolerancijos (JP skaitytojams – uždraustos parodos nuotraukos)



Ruošdamas fotografijų parodą, skirtą Tolerancijos dienai, E. Krikščiūnas fotografavo įvairius žmones – pakistanietį, ispaną, neįgalųjį, čigonę ir kitus.

Panevėžietis fotografas ir populiaraus socialinio puslapio „Because it‘s Panevezys, dude“ autorius Egidijus Krikščiūnas susidūrė su keistu požiūriu ir nuomone apie toleranciją. Ruošdamas fotografijų parodą, skirtą Tolerancijos dienai vienai Panevėžio mokyklai, fotografavo įvairius žmones – pakistanietį, ispaną, neįgalųjį, čigonę ir kitus.

Paroda norėta atskleisti, koks mūsų požiūris yra į tuos žmones, ir ar mūsų visuomenė toleruoja ne tos tautybės, religijos ir negalią turinčius žmones.

Deja, parodos mokykloje surengti E. Krikščiūnui nepavyko – ji buvo uždrausta. Esą, paroda sulauks patyčių, jos nesupras ir vertins ją netolerantiškai.

Pasak parodos autoriaus, nesuprantama, kaip galima diskutuoti apie toleranciją, jei jos nesupranti.

„Šia paroda norėjau parodyti, kaip mūsų visuomenėje jaučiasi kitos tautybės žmogus. Ar jį toleruoja, ar jo pasaulėžiūra, individualumas mums priimtinas. Tačiau susidūriau su nesuvokiamu dalyku. Esą tokia paroda – netolerantiška. Tuomet man iškilo klausimas, ar mes suprantame toleranciją, kaip ją suprantame? Jeigu nekalbėsime, tylėsime, užsimerksime ir nematysime kitokių, koks bus mūsų suvokimas apie toleranciją, pakantumą“, – stebėjosi parodos autorius mokyklos vadovų trumparegiškumu ir nenoru apie toleranciją kalbėti atvirai.

[quote_box_center] Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena

Tarptautinė tolerancijos diena minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. 1996 m. šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių tautų organizacija. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų (alkoholio, narkomanijos) toleranciją. Įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę.

Tolerancija (lot. tolerantia – kantrybė). Įvairūs socialiniai tyrimai rodo, kad lietuviai labiausiai jaučiasi diskriminuojami dėl amžiaus, lyties ir fizinės bei psichinės negalios. [/quote_box_center]

Naujienų portalas JP savo skaitytojams virtualioje parodoje siūlo įvertinti fotografo E. Krikščiūno darbus.

Po kiekviena fotografija yra pateikiamas fotografo sukurtas aprašymas, kaip nuotraukoje pavaizduotas žmogus jaučiasi, gyvena, su kokiomis tolerancijos apraiškomis tenka susidurti Panevėžyje.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio Dailės galerijoje pristatoma išskirtinė fotografijų paroda

JP Redakcija

Iš vadybos į tapybą. Ir į „Pragiedrulius“: jaunoji tapytoja I. Zubienė pristatė parodą „Šviesos spalva“

JP Redakcija

Panevėžietės tautodailininkes siūlo austinėmis juostomis pagražinti šiuolaikinius rūbus

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads