Šimtai negyvų jūrų vėžlių buvo aptikti plūduriuojantys netoli Salvadoro kranto. Skaičiuojama nuo 300 iki 400 vėžlių kūnų, tačiau nėra iki galo aišku, kas dėl to kaltas.
Detalūs laboratoriniai tyrimai turėtų padėti išaiškinti tikrąją mirties priežastį.
Manoma, kad žūtį galėjo sukelti nuodingas dumblių žydėjimas, dar kartais vadinamas „raudonuoju antplūdžiu“, kuris praeityje pražudė daugybę kitų vėžlių. Šis dumblių žydėjimas išsiskiria raudonai rusva spalva, o jį sudaro kelios dinoflagelatų rūšys. Manoma, kad būtent šio tipo dumblių žydėjimai panašius incidentus sukėlė ir 2006 metais, kuomet netoli Salvadoro krantų mirė 500 vėžlių. Tąkart juos pražudė saksitoksinas, mirtina medžiaga, kurią išskiria dumbliai ir kuri paveikia gyvūnų nervinę sistemą, informuoja iflscience.com.
Ankstesniais metais panašūs atvejai fiksuoti ir daugybėje kitų valstybių, pavyzdžiui Gvatemaloje, Kosta Rikoje, Panamoje ir Nikaragvoje.
Tačiau yra spėjimų, kad dėl to kalti ir žmonės.
Manoma, kad tokią nelaimę galėjo sukelti klimato kaita, jūrų srovės, žvejų naudojamos technikos arba plastiko atliekos.
Pasauliniu mastu egzistuoja septynios jūrinių vėžlių rūšys. Greta nuodingųjų dumblių, jie susiduria ir su daugybe kitų grėsmių, tokių kaip žvejybiniuose tinkluose įstrigusios jų galvos bei su maistu sumaišomos plastiko atliekos plūduriuojančios vandenynuose.