Senovinio skraidančio plėšrūno, kuris dangų valdė prieš maždaug 70 milijonų metų, palaikai buvo aptikti Mongolijoje ir mokslininkai jau šią rūšį įvardina, kaip vieną didžiausių tokio tipo atstovų.
Mongolijoje atkasta kol kas neįvardinta pterozaurų rūšis, tačiau remiantis aptiktų kūno fragmentų dydžiu, šis padaras buvo milžiniškas, informuoja sciencealert.com.
Aptiktos fosilijos priklauso tam tikros rūšies pterozaurui – skraidančių roplių rūšiai, kuri gyveno panašiai tuo pačiu metu kaip ir dinozaurai. Šie gyvūnai žinomi kaip pirmieji stuburiniai gyvūnai išsiugdę gebėjimą skraidyti ir, kaip manoma, yra didžiausi skrendantys gyvūnai kada nors egzistavę Žemėje.
Sklypas, kuriame aptikta fosilija, buvo geologinė formacija Gobio dykumoje, vadinama Nemegt formacija, kurioje aptikta daugybė dinozaurų likučių, kurių amžius siekia 70 milijonų metų.
Mokslininkų komanda viliasi, jog atrasti kaulai gali būti prilyginami kitoms didelėms žinomoms rūšims: Kecalkoatliamas ir Hatzegopteryx, kurių išskleistų sparnų ilgis siekė apie 11 metrų.
Mokslininkai tvirtina, jog jis neabejotinai yra vienas iš didžiausių pterozaurų ir Azijoje iki šiol nėra aptikta nieko panašaus.