Dantų implantavimas: tiesa populiariuosiuose mituose

Tarptautinės implantologijų draugijos (ITI) nariai gydytojas – burnos chirurgas Dalius Matkevičius ir gydytoja periodontologė Aistė Navikienė.

Nors informacijos apie dantų implantavimą gausu internete, žmonėms iki šiol kyla daugybė klausimų, susijusių su šia procedūra. Nepasitikėjimą sėja ir mitai, kurie dažniausiai gerokai prasilenkia su realybe.

Klausimus apie susidariusius mitus atsako Tarptautinės implantologijų draugijos (ITI) nariai gydytojas – burnos chirurgas Dalius Matkevičius ir gydytoja periodontologė Aistė Navikienė.

Mitas: pasiryžčiau dantų implantacijai, tačiau girdėjau, kad procedūra labai nemaloni ir skausminga.

D. Matkevičius, Aukštaitijos implantologijos klinikos gydytojas – burnos chirurgas: Šis teiginys absoliutus mitas. Danties implantacija nesudėtinga invazinė procedūra ne didesnė už danties šalinimo procedūrą. Paprastai ji trunka apie 20-30 min., jei implantų daugiau iki valandos ir ilgiau. Gyvename juk ne akmens amžiuje, visos invazinės procedūros atliekamos tik nuskausminus. Maža to – šiandien pacientams siūloma rinktis aplikacinę nejautrą, kai prieš suleidžiant nuskausminamuosius vaistus dantenos dar patepamos tepalu, tuomet žmogus nejaučia net ir ploniausios adatėlės dūrio. Implanatavimo procedūra dar galima atlikti ir pacientui esant pusiau mieguistos būsenos. Anesteziologas medikamentais žmogų lengvai primigdo ir jį prižiūri procedūros metu. Teikiant šią nejautrą pacientai po operacijos džiaugiasi visiškai nejutę jokių nepatogumų ar skausmo. Po operacijos kai baigiasi nuskausminamųjų vaistų poveikis, gydytojai paskiria skausmą mažinančių medikamentų, tačiau pacientai jų dažnai net neišgeria, nes neprireikia.

Mitas: reikia ilgai laukti implantacijos po danties traukimo.

D.Matkevičius: Aukštaitijos implantologijos klinikoje galime pasiūlyti šiuolaikinę technologiją – vienmomentę implantaciją. Tai pažangus gydymo metodas, kurį taikant per 1 vizitą galima atlikti dvi procedūras: pašalinti nesveiką dantį ir į tą pačią vietą įsriegti implantą. Taikant šį gydymo metodą, po danties rovimo pacientui dažniausiai nebereikia laukti 2–6 mėnesių tam, kad būtų galima saugiai atlikti implantaciją.

Atlikdami vienmomentę implantaciją, ne tik sumažiname vizitų bei chirurginių intervencijų skaičių, bet ir sukeliame pacientui mažiau nepatogumų, streso. Antra, vienmomentės implantacijos metu išlaikoma natūrali dantenų forma, kurią, atliekant įprastąją implantaciją, atkurti būtų labai sudėtinga.

Mitas: reikia ilgai laukti, kol prigyja implantas.

D. Matkevičius: Standartiniai implantai prigyja per 4-6 mėnesius. Aukštaitijos implantologjios klinikoje atliekama implantacija šveicariškais dantų implantais „Straumann“, kurie pasaulyje analogų neturi.

Šių implantų unikalumą lemia ypatingos jų paviršiaus savybės, gaunamos naudojant specialią technologiją, kai implanto aktyvus paviršius pritraukia kraujo ląsteles ir intensyviai stimuliuoja jame  esančias dale­les, atsakingas už gijimo procesus. Protezavimo procedūras galima pradėti po implantacijos praėjus 2 mėnesiams.

Mitas: man implantavimas tiesiog per brangus.

D. Matkevičius: Pirmiausia kyla klausimas – su kuo lyginant dantų implantavimas yra per brangus? Jei su išimamąja dantų plokštele tuomet taip, kainų skirtumas yra didžiulis, tačiau pasitenkinimas taip pat žymiai skirias. Esant dantų implantams – pacientas kramto lyg su savais dantimis, o esant plokštelei – ji trina, ją reikią klijuoti, pacientas negali atkąsti, maistą reikia smulkintis.

Implantavimas yra investiciją į savo sveikatą, estetinę išvaizdą ir komfortą. Aukštaitijos implantologijos klinikoje pacientai už gydymą gali atsiskaityti išsimokėtinai ir daug pacientų tuo pasinaudoja.

Mitas: kol lauksiu implanto vaikščiosiu puse metų be danties.

A. Navikienė: Netiesa. Implantavus dantį pacientams, jei jie pageidauja, galima įdėti ir laikinus danties protezus. Žmogus iš odontologo kabineto niekada nebus paleidžiamas be dantų priekinėje, pačioje matomiausioje burnos dalyje. Dažnai laikiną protezą gydytojas gali pritvirtinti tiesiog prie paties implanto. Ištraukiamas vienas arba daugiau dantų, įsriegiami implantai ir prie jų pritvirtinami laikini fiksuotieji protezai.

Mitas: žmogaus organizmas gali nepriimti implanto ir gali atmesti tarsi svetimkūnį.

D. Matkevičius: Netiesa. Atmesti implanto organizmas negali, jis gali tiesiog neprigyti. Šiuo metu rinkoje esantys implantai gaminami iš titano – šią medžiagą žmogaus organizmas puikiai priima. O implantų gamintojas ,,Straumann“ neseniai pristatė ir patentavo naują titano bei cirkonio lydinio implantą ,,Roxolid“, kuris dar labiau patvirtina greito gijimo tikimybę, sumažina organizmo atmetimo riziką ir yra net 50 proc. tvirtesni už įprastus titano implantus. Teko implantuoti ir cukriniu diabetu ar osteoporoze sergantiems pacientams, viskas pavyko, pacientai džiaugiasi naujais dantimis.

Gydytojai sutinka, kad mitus apie dantų implantavimą skatina ne tik informacijos gausa internete, žmonių kalbos ir straipsnių komentarai. Pasitaiko atvejų kai pacientai susitinka su nekompetentingais odontologais. Dantų implantavimo procedūrų žmonės atvyksta į Lietuvą iš užsienio, sugrįžta emigrantai. Jei kyla klausimų arba tikrai norite sužinoti visą tiesą apie dantų implantavimą, nesiklausykite gandų – kreipkitės į gerą specialistą.

Kviečiame užsiregistruoti konsultacijai!

UAB „Aukštaitijos implantologijos klinika“ / Stoties g. 1, Panevėžys

www.aik.lt  / tel. +370 45 509509 / [email protected]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Lėtiniam skausmui malšinti Kauno klinikos pradeda taikyti smegenų stimuliaciją implantais

JP Redakcija

Nobel Biocare implantai – titaninių dantų implantų pradininkai

JP Redakcija

Gydytojas odontologas: dėl danties atkūrimo verta kreiptis dar prieš jį pašalinant

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads