-3 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 13 vasario, 2025

Naują „Lenovo“ nešiojamąjį kompiuterį galima sulenkti kaip popieriaus lapą



Sprendžiant iš daugybės įvairių gamintojų reklamų atrodo, kad sekančiu mobiliųjų įrenginių evoliucijos etapu taps lankstūs ir sulenkiami prietaisai. Mūsų laukia perpus sulenkiamos planšetės, išmanieji telefonai, kurie gali būti dėvimi ant rankos kaip apyrankės, ir daugiau neįprastų formą. Skirtingos bendrovės jau ne kartą parodė ir patentavo sulenkiamus įrenginius.

Pavyzdžiui, beveik prieš metus, „Lenovo“ parodė sulankstomos planšetės prototipą ir aplink riešą apsukamą išmanųjį telefoną.

Šiemet Kinijos bendrovė parodė ne mažiau įdomią koncepciją – sulenkiamą nešiojamąjį kompiuterį. Neseniai Niujorke vykusiame renginyje „Lenovo“ pranešė apie nešiojamą kompiuterį, kurį galima sulenkti kaip popieriaus lapą. Skirtingai nuo tradicinių kompiuterių jis neturi aiškiai matomų vyrių. Lankstus ekranas užima didžiąją dalį prietaiso ir prasideda nuo pat klaviatūros. Išklojus vartotojas gauna didžiulį ekraną su apačioje esančia fizine klaviatūra.

Įdomu tai, kad po klaviatūra vietoj pelės manipuliatoriaus įtaisyti trys mygtukai, todėl gali būti, kad prietaisas valdomas tik naudojant jutiklinį ekraną. Tiesa, tarp klaviatūros mygtukų matyti kreiptukas „TrackPoint“, kuris gali iš dalies kompensuoti jutiklinės srities trūkumą.

Kol kas tai tik koncepcinis modelis, tačiau įmanoma, kad ateityje tokių nešiojamųjų kompiuterių sulauksime ir parduotuvėse.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Psichologė neigia populiarų įsitikinimą: ekrano laiko ribojimai vaikus tik skatina piktnaudžiauti

JP Redakcija

Panevėžio rajono ir miesto švietimo įstaigoms – nauji kompiuteriai

JP Redakcija

Atraskite naudotų planšetinių kompiuterių vertę

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads