Šiais laikais vis dažniau galime išvysti prietaisų, turinčių saulės baterijas, o šią energiją naudojančios elektrinės pasitelkiamos ne tik komerciniams, bet ir asmeniniams tikslams. Nors daugeliui tokios energijos pritaikymas kasdienybėje vis dar atrodo sudėtingas ir brangus, iš tiesų šis sprendimas turi daugybę privalumų – siūlome susipažinti su tais, kurie minimi dažniausiai.
1. Mažesnės elektros energijos sąnaudos
Tikriausiai net nereikia sakyti, jog saulės energija yra nemokama – jei pasirūpinsite specialiais prietaisais, galinčiais ją padėti pritaikyti buityje, tam tikrais atvejais galėsite nebenaudoti elektros energijos. Taip, tokiai įrangai prireiks pirminių investicijų, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje iš tiesų pavyks nemažai sutaupyti.
Nors energijos kaupimosi kiekiai labai priklauso nuo geografinės vietovės ir atmosferos sąlygų, net ir apniukusiomis dienomis galima prikaupti šiek tiek energijos, o kai kurie inverteriai perteklių gali kaupti specialiame akumuliatoriuje. Pasirinkus tokį variantą, pavyks tapti energetiškai nepriklausomiems ir solidžiai sumažinti sąskaitas už elektras.
2. Atsinaujinantis energijos šaltinis
Priešingai nei elektros energijai, saulei nereikalingas joks iškastinis kuras – tai švari, gryna energija, kuri be jokių papildomų sąlygų yra prieinama visame pasaulyje. Dėl to drąsiai galime mėgautis jos resursais, nesibaimindami, jog tai turės neigiamos įtakos mūsų aplinkai – toks pasirinkimas yra vienas ekologiškiausių. Be to, ir patys įrenginiai dažnai yra gaminami iš saugių ir lengvai perdirbamų medžiagų. Jie neteršia aplinkos, neišskiria į aplinką kenksmingų dujų ir dėl to neprisideda prie šiltnamio efekto – tai reiškia, kad naudodami saulės energiją, saugome ne tik gamtą, bet ir save bei aplinkinius.
3. Plačios pritaikymo galimybės
Saulės energija gali būti pritaikoma patiems įvairiausiems tikslams – ji gali pakeisti ne tik elektrą, bet ir šiluminę energiją. Ją galima pritaikyti vietovėse, kuriose nėra prieigos prie elektros tinklo ar, pavyzdžiui, pasitelkti vandens distiliavimui regionuose, kur yra ribotas švaraus vandens tiekimas. Iš esmės ji pritaikoma praktiškai bet kur, kur reikalinga elektra: tai gali būti gyvenamosios ar ūkinės paskirties patalpos, žemės ūkio įmonės, sodybos ar kempingai. Įrangos pasirinkimo dabar taip pat netrūksta – saulės kolektoriai, inverteriai ir kiti komponentai yra parduodami Pigu.lt el. parduotuvėje.
4. Paprasta priežiūra
Nors nesusidūrus su tokia įranga gali atrodyti kitaip, pravartu žinoti, jog saulės energijos sistemos nereikalauja daug priežiūros. Svarbiausia užtikrinti, jog jos būtų pakankamai švarios, tad kelis kartus per metus (ar dažniau, priklausomai nuo oro sąlygų) reikės atlikti valymo darbus. Šaltuoju sezonu taip pat reikės nuvalyti sniegą, tačiau su jokiomis specifinėmis užduotimis neteks susidurti. Tad net ir tuomet, jei pradinės investicijos atrodo šiek tiek didokos, reikėtų turėti omenyje, jog ateityje tokia sistema praktiškai nereikalaus papildomų išlaidų, tačiau priešingai – padės sutaupyti Jums patiems.
5. Ilgaamžiškumas
Tokios sistemos dažniausiai neturi judančių detalių, todėl dirba praktiškai be garso – daugeliui tai skamba kaip privalumas, tačiau tokia konstrukcija turi įtakos ir ilgaamžiškumui. Kadangi dalys nejuda, susidėvėjimo procesas taip pat yra kur kas lėtesnis, tad apie pokyčius neteks dažnai galvoti. Tikėtina, kad dažniausiai pakeisti reikės inverterius, kurie atlieka visą sunkiausią darbą, tačiau priklausomai nuo konkretaus modelio ir išorės veiksnių, jie gali tarnauti maždaug 5-10 metų, o galbūt net ir ilgiau. Sunku nesutikti, jog tai – pakankamai solidus laikotarpis.
Akivaizdu, kad saulės energijos pritaikymas kasdienybėje iš tiesų gali turėti daugybę naudos. Jei norisi šiek tiek sutaupyti ir prisidėti prie gamtos išsaugojimo, apie tokius sprendimus iš tiesų verta pagalvoti.