Tvarkingi namai, tai nebūtinai tie, kurių svetainėje nerasi nė dulkelės. Iš tikro ne tik matomas vietas, kurios visiems krenta į akis, reikia tvarkytis. Kaminas, kaip ir palėpė ir rūsys, yra pamirštami dažniausiai ir tvarkymas vis atidedamas. Galima pateisinti palėpės (ne)tvarkymą, nes jei ir keliais voratinkliais bus daugiau, namas nenugrius. Tačiau netvarkant ir neprižiūrint kamino, galima prisišaukti ir namus griaunančias nelaimes.
Kamine kaupiasi suodžiai, šiukšlių prineša vėjas, lizdus suka paukščiai, kaminas gali įtrūkti ar užsikišti. Situacijų pasitaiko įvairiausių, ir jei netikrinate kaip atrodo kaminas bei nesiimate reikiamų veiksmų, galite susidurti su įvairiomis problemomis.
Todėl dalinamės 5 priežastimis, kodėl būtina tvarkyti kaminą ir kodėl kartą ar kelis per metus, jus turėtų aplankyti kaminkrėtys.
Švarus kaminas apsaugo nuo kamino gaisro
Net nedidelis suodžių susikaupimas kamine gali būti pakankamas sukelti gaisrą kamine ir išplisti po visus namus. Kreozotas, kuris yra šalutinis kieto kuro degimo produktas, kaupiasi ant kamino sienelių, kemša kaminą, o tuo pačiu yra ir labai degus. Žiežirba, didesnė kaitra, netinkama trauka ir suodžiai gali pradėti degti. Pasiekus itin aukštą temperatūrą gali neatlaikyti dūmtraukis arba kaminas ir sprogti ar trūkti, taip leidžiant pasklisti ugniai po namus.
Efektyviai šildykite namus naudodami tinkamai veikiantį katilą ar židinį
Suodžių kaupimasis kamine yra ne tik saugos problema, bet tai taip pat lemia, kad jūsų židinys ir šildymo sistemos veikia ne taip efektyviai, kaip galėtų. Jei jūsų kaminas užsikemša dėl per daug suodžių, kreozoto ar kitų šiukšlių, dings trauka ir jūsų namai nebus šildomi taip efektyviai, o jūsų židinys ir kaminas neveiks geriausiai kaip galėtų.
Taupykite pinigus atlikdami profilaktinę kaminų priežiūrą
Negalima laukti, kol atsiras didesnių ir brangesnių problemų, tam kad pasikviestumėte kaminkrėtį į namus. Reguliarus kamino tikrinimas yra ekonomiškesnis ir protingesnis jūsų kamino ilgaamžiškumo užtikrinimas. Kaminkrėtys išvalydamas kaminą taip pat ir patikrina jo būklę, todėl jei būtų skilimas, įtrūkimas ar kita kamino problema, jūs apie tai sužinotumėte iš kaminkrėčio ir galėtumėte išspręsti iki tol, kol tai netapo rimto remonto prašančia situacija.
Saugokite savo kaminą nuo nepageidaujamų kaimynų
Tokiems gyvūnams kaip paukščiai, voverės ir meškėnai lengva patekti į jūsų kaminą ir jame susisukti lizdą. Nors gyvūnai patenka į kaminą, jie ne visada gali iš ten ištrūkti. Arba lieka visą kamino perimetrą uždengę lizdas. Taip pat į kaminą vėjas gali atnešti lapų, plunksnų ir kitų šiukšlių. Tai sukels problemų, kai kitą kartą bandysite uždegti židinį ar šildymo katilą, o dėl susikaupusių šiukšlių nebus traukos ir šildymas neveiks.
Užkirskite kelią blogiems kvapams valant kaminą
Vienas iš per daug kreozoto nuosėdų dūmtraukyje padarinių gali būti nemalonus kvapas, ypač šiltuoju metų laiku. Nepašalinus šių sankaupų bei kitų šiukšlių, galinčių sukelti kvapą, drėgnais ir šiltais vasaros mėnesiais jūsų namuose pasklis ne itin malonus kvapas. Dėl to valyti kaminą reikėtų tiek prieš šildymo sezono pradžią, tiek pasibaigus šildymo sezonui.
Šių priežasčių turėtų pakakti įtikinti jus, jog kaminkrėtys turėtų būti pakviestas bent vieną ar du kartus per metus sutvarkyti ir patikrinti jūsų kaminą.