7.6 C
Panevėžys
Šeštadienis, 3 birželio, 2023

Žvejų kalendorius: šiemet balandžio 20 d. jau galima žvejoti lydekas

Draudimas nuo vasario 1 d. žvejoti lydekas, kuris yra nustatytas Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėmis, šiemet balandžio 20-ąją jau nebegalios, nes ši paskutinė draudimo diena yra šeštadienis. Taigi balandžio 20 d. jau galima žvejoti lydekas, taip pat žvejoti masalui naudojant žuvelę.

Pagal minėtąsias taisykles balandžio 20-ąją turėtų įsigalioti žuvų apsaugai neršto metu skirti draudimai: draudimas žvejoti 400 m zonoje aplink Dabintos pusiasalį Kauno mariose ir draudimas žvejoti karšius Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose. Tačiau šiemet šie draudimai įsigalios balandžio 23 d. – po savaitgalio ir Šv. Velykų – ir baigsis gegužės 20-ąją.

Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės nustato, kad tais atvejais, kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja kitą dieną po jų.

Aplinkosaugininkai primena, kad iki gegužės 15 d. vis dar draudžiama žvejoti sterkus ir kiršlius, o iki gegužės 20 d. – salačius.


1 komentarai

Gedas 2020-07-27 11:23 at 11:23

kas zino ar reikia leidimo pensininkui zvejoti meškere Baisogalos tv.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Per akciją „Saugom lydeką“ nustatyta beveik 400 pažeidimų, žala gamtai – 113 tūkst. eurų

confident-noyce

Aplinkosaugininkai sulaikė du neteisėtai plaukiojusius ir žvejojusius pareigūnus

confident-noyce

Žvejams jau leidžiama gaudyti karšius

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau