Žvaliai per Lietuvių kalbos dienų tiltą

Žvaliai per Lietuvių kalbos dienų tiltą

Aušra VAITKIENĖ / Organizatorių nuotr.

„Kalbos nebūna be laisvės“, – rašo poetas Jonas Baranauskas eilėraštyje „Žodis žodį palaisto“. Taigi Nepriklausomybės šventės – tai kartu ir gimtosios kalbos šventės.

Valstybinei lietuvių kalbos komisijai šventinį laiką – nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios – paskelbus Lietuvių kalbos dienomis bei pakvietus jų metu skleisti žinias apie mūsų kalbos dabartį ir ateitį, tradicijas ir naujoves, Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytojos entuziastingai sudarė Lietuvių kalbos dienų renginių planą ir, įtraukdamos visus 5-8-tų klasių mokinius, ėmėsi darbo.

Kiekvieną Lietuvių kalbos dienų savaitę puošė renginys, skirtas gimtajai kalbai. Labai susikaupę rinkosi mokiniai į „Raštingiausio mokinio“ konkursą, atsakingai rašė laišką Lietuvai, kruopščiai plunksną miklino „Dailyraščio“ konkurse, gausiai ir sėkmingai dalyvavo Valstybinės lietuvių kalbos komisijos bei Švietimo ir mokslo ministerijos organizuotame konkurse „Švari kalba- švari galva“, raiškiai deklamavo eiles apie gimtąją kalbą bei demonstravo savo žinias apie senąją lietuvių literatūrą konkurse „Imkit mane ir skaitykit“.

BIC

Tikėtina, kad visi šie renginiai ne tik suteikė mokiniams daugiau žinių apie gimtąją kalbą, sudarė galimybę atskleisti savo kūrybingumą, gebėjimą dailiai ir taisyklingai rašyti, raiškiai skaityti, parodyti savo žinias apie lietuvių kalbos bei literatūros istoriją, bet ir paskatino domėtis gimtąja kalba, ją pamilti, branginti, saugoti.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.