Žolinės atlaiduose Krekenavoje – minios tikinčiųjų

Žolinės atlaiduose Krekenavoje – minios tikinčiųjų

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO nuotr.

Lietuvos katalikai šiandien švenčia Žolinę, kitaip dar vadinamą Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena. Minios tikinčiųjų šiandien renkasi į Panevėžio rajone esančią Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų baziliką.

Žolinės metu bažnyčioje šventinami pirmieji derliaus vaisiai, gėlės.

BIC

Krikščioniškasis paprotys švęsti Mergelės Marijos dangun ėmimo šventę yra kilęs iš Marijos laidotuvių legendos.

Anot jos, kadangi Dievo motina buvo paimta į dangų su visu kūnu ir siela, jos karste pasiliko tik gėlės, kuriomis buvo papuoštas Marijos kūnas.

Kaip jau įprasta, Krekenavos miestelis tikinčiuosius pasitiko automobilių spūstimis. Atvykėliai mašinas statė ne tik visose miestelio gatvėse, bet ir krekenaviečių namų kiemuose.

Į Panevėžio vyskupo Lino Vodopjanovo OFM kvietimą – apsilankyti Žolinės atlaiduose Krekenavoje atsiliepė ne tik gausus būrys pamaldžiai nusiteikusių tikinčiųjų, bet ir į gimtinę giminaičių aplankyti sugrįžusių krekenaviečių.

Šv. Mišiose dalyvavo ir gausybė svečių: Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, Seimo nariai, kiti žinomo politikos ir visuomenės veikėjai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Žolinė: pamaldų ir renginių Krekenavoje tvarkaraštis

Mieli piligrimai, laukdami Šv. Tėvo Pranciškaus apsilankymo Lietuvoje, esame kviečiami maldoje išgirsti apsilankymo temą „Kristus Jėzus – mūsų viltis“. Švęsdami savo valstybės atkūrimo šimtmetį, trokštame mūsų Tėvynei Lietuvai ir jos žmonėms vilties“, – tokiais žodžiais į atlaidus tikinčiuosius kvietė Panevėžio vyskupas.

Žolinės atlaiduose iki pietų vyko Mišios, Katechezė, žolynų šventinimas ir procesijos. Susirinkusieji Bazilikos aikštėje alėjo klausytis Liudo Mikalausko ir Panevėžio rajono pučiamųjų orkestro koncerto.

Popiet vyks Jaunimo vakaras, vakare Krekenavos miestelio aikštėje vyks koncertas.

Be to, maldininkai galėjo tapti donorais: Nacionalinis kraujo centras Panevėžio filialas surengė Krekenavoje kraujo donorystės akciją.

Žolinės atlaidai Krekenavoje tęsis septynias dienas. Atlaidai baigsis rugpjūčio 20 d., pirmadienį.

Žolinės atlaidai Krekenavoje

Daugiau nuotraukų iš Žolinės atlaidų Krekenavoje rasite JP.lt profilyje socialiniame tinkle „Facebook“.

Labirintų parkas

Modelis

AIK

Mano namukas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.