„Žmonės 2020“ apdovanojimai: dviguba panevėžiečio D. Rapšio pergalė

„Žmonės 2020“ apdovanojimai: dviguba panevėžiečio D. Rapšio pergalė

JP, DELFI / BNS nuotr.

D. Rapšys.

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre bei tiesioginiame LNK eteryje vyko vieni laukiamiausių apdovanojimų „Žmonės 2020”, kuriuose didžiausias dėmesys buvo skiriamas iškiliausiems šalies žmonėms, praėjusiais metais savo darbais ir pasiekimas sudrebinusiems visuomenę. Ceremonijoje daugiausiai dėmesio pelnė panevėžietis plaukikas Danas Rapšys, kuris atsiėmė net du apdovanojimus.

Renginio metu buvo įteiktos aštuonios nominacijos, kurių pretendentais tapo 32 iškilios asmenybės, praėjusiais metais pasižymėjusios mokslo, verslo, sporto, muzikos, scenos ir kultūros srityse. Žinomi veidai taip pat paskelbė ir apdovanojo, kas šiemet tapo tik visuotinu balsavimu išrinktu „Metų mylimiausiu žmogumi“, o vakaro kulminacija tapo „Metų Žmogaus“ paskelbimas.

BIC

Aštuonias nominacijas scenoje įteikė būrys žinomų verslo, sporto, scenos ir televizijos veidų. Tarp nominacijų teikėjų – žurnalo „Žmonės“ vyriausioji redaktorė Gitana Bukauskienė, LNK žinių vedėjas Gintaras Deksnys, laidų vedėjas Rolandas Mackevičius, humoristas ir aktorius Mantas Stonkus, aktorės Ineta Stasiulytė ir Aušra Štukytė, lenktynininkas Benediktas Vanagas, „Vinted“ įkūrėja Milda Mitkutė, aktorius Mindaugas Papinigis, operos solistai Merūnas Vitulskis ir Ieva Prudnikovaitė, režisierė Dalia Ibelhauptaitė ir menininkė Jolita Vaitkutė.

Apdovanojimus vedė Edmundas Jakilaitis, Jurgita Jurkutė ir Giedrius Savickas.

D. Rapšys.

Iškilmingos ceremonijos nominantai ir nugalėtojai:

Metų kultūros žmogus:

Venecijos bienalės pagrindinio prizo „Auksinis liūtas“ laimėtojos menininkės Lapelytė, Rugilė Barzdžiukaitė ir Vaiva Grainytė

Metų muzikos žmogus:

operos solistė Asmik Grigorian

Metų mokslo žmogus:

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) Molekulinių darinių Fizikos skyriaus mokslininkas, chemijos mokslų daktaras Aurimas Vyšniauskas.

Metų verslo žmogus:

„Robotikos akademijos“ vadovai Džiugas Lukas Eidukas ir Kristijonas Vasiliauskas

Metų sporto žmogus:

plaukikas Danas Rapšys

Metų scenos žmogus:

aktorius Valentinas Novopolskis

Mylimiausias žmogus:

Alytaus meras Nerijus Cesiulis

Metų žmogus: šią nominaciją rinko žurnalo „Žmonės“ redakcija – apdovanojimą atsiėmė D. Rapšys. Plaukikas ceremonijos metu taip pat pelnė metų sportininko statulėlę ir tapo tikra vakaro žvaigžde. Čempioną salėje svečiai palaikė atsistodami ir jam plodami.

Šių metų „Nerkime gilyn“ tema buvo atskleista ne tik perkeltine, bet ir tiesiogine prasme. Šou atidarymo metu atlikėjai nėrė gilyn iš paviršiaus į bedugnę ir ieškojo, kas jų ten laukia. Kaskadinių triukų bei šviesos ir projekcijų pagalba buvo kuriama povandeninio pasaulio iliuzija.

Žiūrovų laukė netikėtas Monikos Liu ir garso jogos meistro bei pradininko Lietuvoje Raimondo Binkausko magiškas gongų ritualas, kvietęs svarstyti, kas iš tiesų yra žmogus. „Nėrimo gilyn idėja kalba ne tik apie vandenį, ji kartu kviečia ir nerti gilyn į save, bandant atrasti, kas slepiasi giliau, po makiažu ar dizainerių rūbais. Ar tai žmogaus charakteris ir statusas visuomenėje, o gal dar giliau: mūsų vaidmuo šioje Visatoje.

Šiuos klausimus bandysime kelti savo pasiekimais nustebinusių žmonių istorijomis ir kontrastingais muzikiniais atsakymais“, − renginio atidarymo šou idėją kiek anksčiau pasakojo Šarūnas Kirdeikis.

Šou taip pat pasirodė šiandien itin ryškiai spindinčios muzikos žvaigždės: Jevgenija Redko, Monique, „G&G Sindikatas“, Mantas Jankavičius ir kiti. Pagarbos ženklas iškeliavusiems anapilin Renginio metu prisiminti ir anapilin iškeliavę šou ir kultūros pasaulio atstovai. Aktoriai G. Savickas ir J. Jurkutė-Širvaitė perskaitė prasmingas menininkės Jūratės Rekevičiūtės, aktoriaus Remigijaus Sabulio, televizijos laidų vedėjo Vytauto Šerėno ir humoristo Vitalijaus Cololo citatas iš interviu.

Po šio gražaus gesto velionio V. Cololo dukra Evita sudainavo dainą „Pavakarys“, kurią ji atliko ir laidotuvių dieną prie kapo. Jautri daina sujaudino visus esančius salėje. Atlikusi kūrinį Evita taip pat nesulaikė ašarų.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.