Žiemos pokštai: panevėžiečiai išbandomi plikledžiu

Žiemos pokštai: panevėžiečiai išbandomi plikledžiu

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Šiandien dalis Panevėžio gatvių padengti ne tik šlapiu sniegu, bet ir, kai kurios šaligatvių dalyse, susiformavęs plikledis.

Pirmas plikledis

BIC

Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovas spaudai Vytautas Riaubiškis naujienų portalui JP teigė, kad šiandien iki pietų nedaug žmonių kreipėsi į ligoninę.

„Į ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių iki pietų kreipėsi per 20 panevėžiečių su patirtomis traumomis. Vieni kreipėsi dėl patirtų sumušimų, kiti patyrė rankų, kojų traumas. Tai buvo rytinis laikotarpis, kai dauguma žmonių skubėjo į darbą ir dėl plikledžio griuvo. Beje, daugiausiai su traumomis žmonių sulaukėme per pirmą plikledį. Tos dienos ryte sulaukėme per 50 traumuotų žmonių“, – sakė V. Riaubiškis ir teigė, kad daugiausiai kreipėsi darbingo amžiaus žmonės.

Mokosi vaikščioti

Panevėžio miesto Greitosios medicininės pagalbos stoties (GMP) direktorė Rūta Ramoškienė aiškino, kad šiandien nesulaukė daug iškvietimų.

„Nebuvo daug iškvietimų. Panevėžiečiai išmoko vaikščioti slidžiais takais. Tačiau per pirmą plikledį darbo turėjome. Didžioji dalis iškvietimų ir buvo dėl patirtų traumų. Gatvės ir šaligatviai buvo slidūs ir į darbą eidami žmonės neapskaičiavo – griuvo. Tai daugiausiai buvo darbingo – įvairaus amžiaus žmonės“, –  pasakojo R. Ramoškienė.

R. Ramoškienė.

Reikia įvertinti oro sąlygas

Pasak jos, GMP prireikė ir senyvo amžiaus, nedirbančių žmonių.

„Jie tiesiog ėjo apsilankyti pas gydytojus ir negalvojo, kad slidų. Tokių senyvo amžiaus žmonių buvo ir šiandien. Taip ir norisi jiems patarti, jei nėra reikalo geriau iš namų neiti“, – kalbėjo GMP stoties vadovė R. Ramoškienė ir patarė:

„Visiems patarčiau žiemos laikotarpiu prieš išeinant iš namų įvertinti oro sąlygas, apsiauti patogiais batais ir vaikščioti atsargiai. Tiems, kuriems nereikia eiti į darbą, pasivaikščioti siūlyčiau įdienojus.

Reikia saugotis, vaikščioti atsargiai ir negalvoti, kad dėl slidumo kalti tie, kurie slidžios dangos nepabarstė druska. Bet kokių atveju, būtina pirmiausiai patiems galvoti apie savo saugumą.“

Atėjo žiema  

Panevėžio miesto savivaldybės įmonės „Panevėžio specialusis transportas“ Miesto tvarkymo skyriaus viršininkas Algis Čeponis naujienų portalui JP informavo, kad atėjus žiemai ir pasikeitus orams gatves ir šaligatvius padengia ledas.

„Ypatingai slidžios gatvės ryte. Gatves barstome druskos tirpalu, o šaligatvius – druskos ir smėlio mišiniu. Bendrovės žmonės budi nuo ankstyvo ryto ir prasidėjus plikledžiui pradėta rūpintis gatvėmis. Gatves barsto technika, o šaligatviai – rankiniu būdu“, – aiškino A. Čeponis ir teigė, kad vos pasikeitus eismo sąlygoms, druskos ir smėlio mišiniais barstomos visos gatvės.

Žiemai pasiruošta

Pasak įmonės „Panevėžio specialusis transportas“ Miesto tvarkymo skyriaus viršininko, bendrovė pasiruošė žiemai.

„Gatvėms valyti turime 7 specialius automobilius, o šaligatviams – penki įrenginiai. Iki gruodžio 6 dienos turėsime ir du naujus šaligatvių barstytuvus. Beje, vienas jau yra gautas. Laukiame antrojo. Turime sukaupia per 1000 tonų druskos tirpalo gatvėms bei per 500 tonų druskos ir smėlio mišinio šaligatviams barstyti. Be to, šaligatvius valo rankiniu būdu apie 60 valytojų“, – pristatė techniką ir mišinius gatvėms barstyti A. Čeponis.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.