Žiema ne už kalnų: prognozė Europai

Žiema ne už kalnų: prognozė Europai

Gismeteo.lt / Pixabay.com nuotr.

Žiema, žiemužė netruks ateiti, tad galime užmesti akį į Europai paruoštą accuweather.com žiemos orų prognozę.

Airijos ir Jungtinės Karalystės kaip ir nieko naujo nelaukia: čia žiemos metu dažnai siautės vėtros, kurios keliaus link šiaurinės Prancūzijos, Vokietijos ir Skandinavijos.

Drėgni orai, su kuriais rudenį susiduria Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje tęsis ir žiemą, kuomet nuo Atlanto vandenyno atkeliavusios audros atneš smarkių vėtrų, potvynių ir kelionių trikdžių pavojus.

BIC

Nors sezono metu tikimasi daugiau vėtrų negu įprastai, visgi pati aktyviausia sezono dalis laukia žiemą, sausio–vasario mėnesiais.

Vėliau šį sezoną audros vis dažnės regione nuo Airijos ir Jungtinės Karalystės iki Belgijos, Nyderlandų ir šiaurinės Vokietijos, kur apsilankys ir kelios galingos audros.

Skelbiama, kad nors žiemos metu tikrai netrūks vėtrų, visgi, šįkart nesitikima, kad sugrįš „Pabaisa iš rytų“(itin šalto oro įsiveržimai).

Prognozuojama, kad žiemą oro temperatūra bus artima arba aukščiau vidutinės, visoje šiaurinėje ir vakarinėje Europos pusėje, o tai lems švelnūs orai atkeliavę kartu su Atlanto vandenyno audromis. Tai neleis šaltam Sibiro orui žiemą pasistūmėti giliau į vakarus, kaip tai įvyko praėjusiais metais.

Nuo Iberijos pusiasalio iki Prancūzijos ir pietinės Vokietijos, numatoma, kad dėl dažnų liūčių ši žiema bus drėgnesnė nei įprastai.

Sausesni orai sausį ir vasarį įsitvirtins nuo šiaurinės Ispanijos iki pietų Prancūzijos. Šį pasikeitimą link sausesnių orų lydės aukštesnė už vidutinę oro temperatūra.

Nuo centrinės iki šiaurinės Prancūzijos bei pietų Vokietijos ir toliau prognozuojami lietaus periodai, kurie sukels potvynius. Nors visą sezoną numatomi drėgni orai, visgi temperatūros kiekvieną mėnesį ir toliau perkops įprastinę normą nuo pat Prancūzijos iki Vokietijos.

Užsitęsusi šiluma taip pat bus jaučiama nuo Portugalijos iki Italijos ir Balkanų pusiasalio.

Kol žiemos mėnesiais audros talžys šiaurinės ir vakarų Europos dalis, tuo metu Iberijos pusiasalis išvengs smarkesnio lietaus ir vėjų, o oro temperatūra šoktels gerokai virš įprastinės šiam metų laikui.

Toliau į rytus, sausi orai įsitvirtins centrinėje Viduržemio jūros regiono dalyje, taip pat ir Italijoje, kur dažnos audros, siautusios rudens mėnesiais sukėlė potvynius ir pridarė daugybę nuostolių.

Šiluma taip pat išplis į Balkanų pusiasalį, kur šiltesnė už įprastinę žiema sumažins pūgų tikimybę žemutiniuose regionuose.

Audringi orai apsistos vakarinėje Alpių dalyje, kur lėta sezono pradžia nuo gruodžio iki vasario gali išsivystyti į smarkaus snigimo laikotarpį. Regione galima išaugusi sniego nuošliaužų tikimybė.

Šalčio pančiai apims rytų Europą?

„Pabaisa iš rytų“ 2018 metų pradžioje gerokai sukrėtė šiaurės ir vakarų Europą, kur vietomis buvo fiksuota šalčiausia ir sniegingiausia žiema per daugybę metų. Visgi, šią žiemą panašių ekstremalių fenomenų nesitikima. Bent kol kas.

Nors atšiauraus speigo neprognozuojama visoje Europoje, tačiau keletas šalčio periodų apims rytinę Europą, kurių keli pasislinks ir į vakarus, link centrinės Europos.

Patys šalčiausi žiemos orai numatomi regione nuo Suomijos iki Ukrainos, kur keliskart atslinks šaltas oras iš Sibiro.

Aktyvios audrų sistemos virš vakarinės Europos, drauge su šiais šalčio įsibrovimais, regione lems žymias pūgas, sniegą.

Rytinėje Europoje didžiausia pūgų tikimybė prognozuojama antroje žiemos pusėje.

Trumpai tariant, Lietuvoje jau beveik kasmet gruodis dar būna rudens tęsinys, o ta tikroji žiema prasideda sausio mėnesį, kuomet sulaukiame daugiau sniego ir šalčio bangų. Panašu, kad ir šiais metais žiemos scenarijus bus ganėtinai panašus.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.