„Židinio“ bibliotekoje – kelionė į Krakatukų šalį

„Židinio“ bibliotekoje – kelionė į Krakatukų šalį

Visus šiuos metus „Židinio“ bibliotekoje vyksta įvairiausi skaitymo skatinimo projekto „Keliaujančio knygų portfelio paslaptys“ renginiai. Šįkart į rudeniškai spalvingą neakivaizdinę kelionę į stebuklingą Krakatukų šalį vaikus pakvietė rašytoja Renata Šerelytė.

Viešnia yra ne tik knygų apie Krakatukų nuotykius autorė, bet ir poetė, dramaturgė, prozininkė, rašanti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Turinčios 29-erių metų kūrybos stažą, jaunatviškos išvaizdos rašytojos bagaže – 25 knygos.

R. Šerelytė yra kilusi iš Kupiškio rajono, Šimonių miestelio, o rašyti pradėjo būdama 10 metų. Pirmą bandymą – satyrinį eilėraštį apie kaimynės katiną – mama įvertino labai kritiškai, bet tai neišgąsdino būsimos rašytojos. Dabar tik galime tuo pasidžiaugti: autorės kūryba įvertinta įvairiomis literatūrinėmis  premijomis, septynios knygos nominuotos Metų knygos rinkimams, o pagal jos romaną „Vardas tamsoje“  režisierė A. Marcinkevičiūtė sukūrė filmą.

BIC

Anot rašytojos, vaikai – pati nuoširdžiausia publika, kuri nemoka meluoti, o ypač jiems reikia nuotykių. Daugumos knygų personažų vardai autorės yra atsinešti iš vaikystės ir jai asocijuojasi su vienu ar kitu to laikmečio epizodu. Birbindonas, Buntė, Tešlius, Maumas – ar begali būti žavesni Krakatukų pievos gyventojai?

R. Šerelytė patikino, susitikimų su skaitytojais metu, įsiklausanti ir į jų pageidavimus, o tai išgirdę vaikai netruko pasiūlyti aprašyti Krakatukų nuotykius kariuomenėje, po vandeniu ar net bibliotekoje. Rašytojai pasiūlymai pasirodė verti dėmesio, tad visiems belieka laukti naujų istorijų, prie kurių atsiradimo ir mes jausimės tam tikra prasme prisidėję. Viešnia džiaugėsi, kad rašydama mažiesiems, jaučiasi visuomet jauna. „Kai rašai vaikams, reikia pačiam būti vaiku, nes knygas jie vertina pagal širdies balsą“, – sakė autorė.

Susitikimų su rašytojais metu visuomet ateina tiesos momentas arba, kitaip sakant, klausimų – atsakymų metas. Ko jau ko, o kausimų vaikai pateikė pačių įvairiausių, netikėčiausių, kartais – ir nepatogių. Melą ir nenuoširdumą jaunieji skaitytojai puikiai jaučia ir to nedovanoja. Ne išimtis buvo ir šis susitikimas. Klausimai pasipylė kaip iš gausybės rago, rašytoja vos spėjo į juos atsakinėti. Išgirdome kaip, kada ir kur ji rašo knygas, iš kur semiasi įkvėpimo, sužinojome, ką veikia laisvalaikiu, kokius augintinius turi namuose ir net jų vardus, kailio spalvą ir svorį. Ir dar, pasirodo, pase turi kitą pavardę!

R. Šerelytė nuoširdžiai atsakė į visus klausimus ir net pačiais keisčiausiais nė kiek nesistebėjo. Jos įsitikinimu, laiku gauta rūpima informacija padeda vaikui suformuoti nuomonę apie knygos autorių, vaizduotėje nusipiešti jo portretą. Tai ateityje praverčia renkantis knygą ir nepamiršti skaitymo malonumo.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.