„Žemynos“ progimnazijos pirmokai susipažino su Panevėžio šauliais

„Žemynos“ progimnazijos pirmokai susipažino su Panevėžio šauliais

Marija RAMELIENĖ / Organizatorių nuotr.

20161122_111825Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos pirmokai piešdami savo svajonių profesiją ne vienas vaizdavo save su kario uniforma. Juk toks įdomus, vyriškas ir romantiškas kario gyvenimas filmuose. Bet kokiomis savybėmis turi pasižymėti tikras karys? Ką jis privalo mokėti?

Surasti atsakymus į šiuos klausimus mums padėjo mamytės Jovita Matkevičienė, Rasa Marinskienė ir Danutė Pūžienė, Lietuvos kariuomenės dienos išvakarėse organizavusios išvyką į Lietuvos šaulių sąjungos A. Smetonos šaulių rinktinės buveinę.

Mus pasitiko vyr. mokymo specialistas koviniam rengimui Linas Barzda. Jis papasakojo, kad šaulys yra Lietuvos nepriklausomybės saugotojas ir gynėjas, pasiryžęs kilus grėsmei, negailėdamas gyvybės, ginti ir saugoti Lietuvos Respubliką ir jos piliečius.

BIC

Jaunaisiais šauliais galima tapti nuo 11 metų. Jie klauso paskaitų apie Lietuvos kariuomenės, Šaulių sąjungos istoriją, politologijos, vadybos dalykų, susipažįsta su Krašto apsaugos ir Šaulių sąjungos statutais, mokosi topografijos, ginkluotės ir šaudybos, taktikos, pirmosios medicinos pagalbos. Mokiniai įdėmiai žiūrėjo filmą apie jaunųjų šaulių gyvenimo stovykloje akimirkas.

Visi turėjo galimybę rankose palaikyti tikrą ginklą. Laukė staigmena – kiekvienam paruošta dovanėlė: brošiūrėlė apie Lietuvos šaulių sąjungą, kario šaukštas ir šakutė, Lietuvos šaulių sąjungos ženklas.

Mokinių lūkesčiai, smalsumas buvo patenkinti. Grįžome į mokyklą geros nuotaikos, kupini įspūdžių ir daug sužinoję.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.