„Žemynos“ progimnazijos mokytojai atskleidė savo kulinarinius sugebėjimus

„Žemynos“ progimnazijos mokytojai atskleidė savo kulinarinius sugebėjimus

Aušra VAITKIENĖ / Organizatorių nuotr.

Minėdami profesinę šventę – Tarptautinė mokytojų dieną – Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos mokytojai dalyvavo renginyje „Netradicinės patrauklios aplinkos pritaikymas ugdant mokinius“, vykusiame Uoginių kaime esančiame Adomo Petrausko muziejuje.

Muziejų sudaro gyvenamasis namas, dvi klėtys, bokštas ir padarginė. Visi jie pilni senosios lietuvių kultūros turtų. Šiuo metu muziejaus rinkiniuose yra 2 092 raštijos, fotografijos, dailės, buities ir etnografijos, gamtos eksponatai.

BIC

Visus sudomino muziejaus medinis bokštas. Jame „Žemynos“ progimnazijos mokytojai susipažino su Adomo Petrausko gyvenimu, Uoginių kaimo istorija, tautodailininkų darbais. Užlipę ant bokšto stogo pedagogai grožėjosi rudens spalvomis pasipuošusia gamta, paties A. Petrausko medžio drožiniais, sodybos didžiuliais akmenimis, ąžuolų stuobriais.

Kaip sako patys „Žemynos“ progimnazijos mokytojai, bene įdomiausia buvo name, kuriame gyveno pats A. Petrauskas.

„Čia atsiskleidžia senojo kaimo buitis, čia patys senovinėje krosnyje kepėme bandeles su lašinukais. Prikepėme daug ir labai gardžiai atrodančių, todėl buvome pakviesti į muziejaus salę jų paskanauti. Ne tik bandeles skanavome: šeimininkės vaišino tradiciniais Kupiškio krašto  patiekalais, žolininkė pasakojo apie įvairių mūsų pievose augančių žolelių naudą. Buvo jauku ir gera sėdėti visiems kartu prie vieno stalo, taip, kaip jau daug metų esame įpratę. Ne tik sėdėti, bet ir pažaisti, parungtyniauti, šmaikščiu žodžiu kolegas palinksminti“, – pasakojo pedagogai.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.