„Žemynos“ progimnazijos moksleiviai mėgavosi kareiviška koše

„Žemynos“ progimnazijos moksleiviai mėgavosi kareiviška koše

Dalia LIORANČIENĖ / Organizatorių nuotr.

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje vyko netradicinio ugdymo Žmogaus saugos diena. Jos metu buvo suplanuotos funkcinės evakuacijos pratybos, patikrinančios visų: ir mokinių, ir mokytojų, ir mokyklos darbuotojų,  pasirengimą  esant ekstremaliai situacijai- įsivaizduojamam gaisrui mokykloje. 

Nuo 1990 metų Kovo 11-osios, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, mūsų šalyje buvo pradėta kurti nacionalinė civilinės saugos sistema: įvestas žmogaus saugos kursas ugdymo įstaigose, imtos organizuoti evakuacijos pratybos, visuomenė nuolat informuojama apie veiksmus, esant ekstremalioms situacijoms, jų padarinių šalinimą.

Kovo 1-ąją minima Tarptautinė civilinės saugos diena. Pasaulyje įvyksta daugybė tiek stichinių, tiek žmogaus sukeltų nelaimių: sausros, potvyniai, cheminių medžiagų išsiliejimas, ozono sluoksnio nykimas, cunami, teroristų išpuoliai bei  didžiuliai gaisrai. Norint jų išvengti arba nors kiek sumažinti nelaimių padarinius, labai svarbu mokėti atpažinti galimas grėsmes, saugotis, nepasiduoti panikai ir imtis atitinkamų veiksmų.

BIC

Nors Lietuvoje didelių nelaimių nėra daug, tačiau negalime teigti, kad jų niekada nebus. Todėl būtina nuolat rūpintis savo ir aplinkinių saugumu. Tai svarbiausias žmogaus saugos pamokų uždavinys, o pratybose buvo įvertinti ir tobulinami evakuacijos įgūdžiai, keitimasis informacija apie susidariusią ekstremalią padėtį  ir reagavimo greitis.

Netradicinio ugdymo dienos metu buvo įvykdyta ne tik masinė  evakuacija, bet mokiniai turėjo daug kitokių veiklų: vyko teminės klasių valandėlės „Saugus elgesys vandenyje“, Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai instruktavo mokinius, kaip gaivinti žmogų, kaip stabdyti veninį ar arterinį kraujavimą.

Pradinukai dalyvavo Panevėžio  kinologų organizuotame tarnybinių šunų pasirodyme, aštuntokai išklausė Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato atstovų paskaitą apie paauglių nusikalstamumą, šeštokai daugiau sužinojo apie vandenį, nes apie jo naudą mokiniams papasakojo „Aukštaitijos vandenų“ atstovas.

Daug kas turėjo galimybę pašaudyti į taikinį, nusipaišyti veidą maskuojančiomis spalvomis, įlipti  į karinį hamerį, palaikyti rankose ginklus, kuriuos į renginį atgabeno Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariškiai.

Dar romėnų rašytojas ir karo teoretikas Vegencijus yra pasakęs: „Jei nori taikos, ruoškis karui“. Šis posakis labai tiko ir Žmogaus saugos dienai.

Renginį vainikavo Panevėžio Karaliaus Mindaugo husarų bataliono labdaros akcija – kareiviškos košės valgymas, užsigeriant karšta ir saldžia arbata.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.