„Žemynos“ progimnazijos mokiniai myli poeziją

„Žemynos“ progimnazijos mokiniai myli poeziją

JP / Organizatorių nuotr.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gražią gegužės popietę poeziją kuriantys ir ją mylintys „Žemynos“ progimnazijos mokiniai po pamokų namo neskubėjo- jie rinkosi rododendrų ir kitų žalumynų žiedais pasipuošusiame mokyklos vidiniame kiemelyje, kuriame vyko tradicinė Poezijos pavasarėlio šventė. Šiais metais keturiolika jaunųjų kūrėjų skaitė savo kūrybą, o eilėraščių nekuriantys, bet mėgstantys juos skaityti deklamavo mylimų poetų eiles. 

Išleistas penktasis „Žemynos“ progimnazijos jaunųjų poetų kūrybos almanachas. Jį sudariusi lietuvių kalbos mokytoja Lina Žukauskienė pastebėjo, kad vaikus kūrybai labiausiai įkvepia gamta, ryškūs, savaip gražūs, turintys savitą nuotaiką metų laikai: pavasaris, vasara, ruduo, žiema. Almanache eilėraščiai suskirstyti į keturis skyrius pagal metų laikus. Iš mokinių kūrinių matyti, kaip gamta veikia žmonių nuotaiką, jausmus, mintis. Pavasaris- gražus ir linksmas metų laikas, nes „mažytį pumpurėlį/ saulė spinduliais prikėlė“. Vasara- laikas, kurio vaikai labiausiai laukia. Vasara- tai atostogos, įspūdžiai nuotykiai: „visą dieną žaisim saulėj,/ tu toks nuostabus, pasauli.“ Šlapias, tamsus, vėsus ruduo jaunųjų poetų eilėse kontrastuoja su šviesiu ir šiltu meilės jausmu: „Nors lietus lyja, vėjas draskos/ aplink niūru, žvarbu,/ mes sėdim jaukiai susiglaudę/ ir mums smagu.“ Suranda vaikai , kas juos šildo, džiugina net šaltą žiemą: „Susėsim prie stalo, kalbėsim/ ir lauksim stebuklų nakties/ papuošę Kalėdų eglutę/ senaisiais močiutės žaislais.“

Kai mus supa pati nuostabiausia kūrėja gamta, negali nebūti kuriančių žmonių. Gera, kad yra vaikų , sugebančių jautriai, savitai pažvelgti į juos supantį pasaulį ir savo patirtis ir įžvalgas meniškai perteikti kitiems.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.