„Žemynos“ progimnazijoje – sveikatinimo projektas

„Žemynos“ progimnazijoje – sveikatinimo projektas

Palmyra ŠIMAITIENĖ / Organizatorių nuotr.

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje buvo vykdomas sveikatinimo projektas „Aš noriu, turiu ir galiu būti sveikas“, kurio tikslas buvo skatinti mokinius mokytis gyventi sveikai, ugdyti poreikį  turiningiau, įdomiau ir sveikiau praleisti laisvalaikį, vykdyti žalojančios elgsenos prevenciją vaikams, jų tėvams ir jaunimui.

Projektas finansuojamas iš Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų.

Progimnazijoje vykdytas projektas apėmė įvairias veiklas, todėl mokiniai nenuobodžiavo.

BIC

Pradinių klasių mokiniams buvo organizuota akcija „Apibėkime mokyklą“, bendravimo mokyklėlė „Pajudėkime laisvai“, Solidarumo bėgimas. Šių renginių metu mokiniai gavo informacijos apie fizinį aktyvumą – kas tai yra, kodėl jis yra svarbus, kam ir kiek jo reikia, kam jis naudingas, kokios yra fizinio aktyvumo formos.

Rugsėjo ir spalio mėnesiais kiekvieną antradienį vakarais vyko šiaurietiško ėjimo užsiėmimai progimnazijos ir Aukštaičių-Žemaičių bendruomenių nariams. Lankantys užsiėmimus mokėsi šiaurietiško ėjimo technikos, sužinojo apie judėjimo naudą žmogaus organizmui.

Apie ligų profilaktiką mokiniai savo žinias plėtė dalyvaudami  kūrybinių darbų konkurse „Sveikatos arbatos puodelis“, edukacinėse pamokose „Senoji kaimo medicina“, „ Vaistažolės ir jų arbatos“. Apie sveiko maisto naudą ketvirtokai gilino žinias sveikame rytmetyje „JES“ (Jėga, Energija, Sveikata“, paskaitoje „Sveikas maistas- kaip vaistas“.

Galima teigti, kad projekto tikslas buvo pasiektas. Mokiniams buvo suteiktos galimybės pajudėti, susipažinti su sveikos gyvensenos ypatumais. Į projekto veiklą įsitraukė įvairaus amžiaus mokiniai. Buvo patenkintas mokinių smalsumas, jie turėjo puikią progą praktiškai išbandyti įvairias veiklas, praplėsti savo akiratį.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.