„Žemynos“ progimnazijoje pagerbti geriausi ir aktyviausi mokiniai

„Žemynos“ progimnazijoje pagerbti geriausi ir aktyviausi mokiniai

Lina ŽUKAUSKIENĖ / Organizatorių nuotr.

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje vyko renginys, skirtas paminėti Kovo 11–ąją. „Augu Tau, Lietuva“ vadinasi tradicinė mokyklos šventė, kurios metu pagerbiami, apdovanojami geriausi, aktyviausi, daugiausia pasiekiantys mokiniai.

Tuo tikslu yra įsteigtos nominacijos, o nominantus siūlo mokytojai. Ši šventė buvo išskirtinė – jai ruošėsi visi 5-8 klasių mokiniai ir jų auklėtojai, nes kiekvienai klasei reikėjo paruošti pasirodymą, kurio tema – tautiniai motyvai aprangoje.

BIC

Žiūrėti pasirodymus buvo linksma ir įdomu, nes įvairių klasių požiūris į tautiškumą buvo skirtingas: nuo tradicinių lietuviškų kostiumų iki tautinių detalių šiuolaikinėje aprangoje, nuo vėliavos spalvų akcentų iki stilizuotų simbolių ir raštų ant paprastų marškinių. Neabejingi pasiruošimui liko ir auklėtojai, ir mokinių tėvai: buvo karpomos močiučių ir prosenelių austos lovatiesės ir servėtėlės, panaudoti tautinių šokių kolektyvo rūbai, ant marškinių piešiami, siuvinėjami simboliai ir raštai.

Daug teigiamų emocijų suteikė ir pasiruošimas, ir pasirodymai – vieni rimtesni, kiti linksmi. Juk į patriotinę veiklą svarbu įtraukti kuo daugiau aktyvių dalyvių, o ne tik stebėtojų, o šiems pasirodymams abejingų neliko visoje mokyklos bendruomenėje.

 Rimtoji renginio dalis buvo mokinių pagerbimas. Šių metų nominacijos ir jų laimėtojai:

„Metų žemynietė“ – Urtė Zigmantaitė 7b

„Metų sektinas pavyzdys“ – Matas Gugys 5b

„Metų renginių balsas“ – Lukrecija Štankelytė 8c

„Metų aktyvistas“ – Meinardas Kakanis 5c

“Metų robotų meistras“ – Tomas Armalis 7a

„Metų atsakingumas“ – Morta Kulikauskaitė 6b

„Metų pareiga“ – Gabrielė Andrijauskaitė 5c

„Metų klasės siela“ – Elzė Stanikūnaitė 8b

„Metų literatūrinio žodžio meistrė“ – Beata Jakštaitė 6b

„Metų darbštuolė“ – Ūla Dirdaitė 5b

„Metų plunksna“ – Greta Kraujalytė 8c

Šventės metu taip pat buvo apdovanoti konkursų ir viktorinų, vykusių lietuvių kalbos dienomis nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios, laureatai – raštingiausi, daugiausia žinių apie Lietuvos kalbą ir istoriją turintys mokiniai.

Renginio kulminacija tapo teisininko Tomo Kontauto, baigusio šią mokyklą, piniginės premijos įteikimas trims aštuntokams, kurie ir kiekvienas atskirai, ir kaip komanda ypač sėkmingai dalyvauja įvairiuose konkursuose ir olimpiaduose mieste ir respublikoje, noriai bendradarbiauja su mokytojais, yra pavyzdys kitiems mokiniams. Tai 8a mokiniai Ignas Janeliūnas, Martynas Barzda, Erikas Laužadis.

Neužmiršti liko ir pradinių klasių mokiniai. Jiems nominacijų šventė vyko diena anksčiau. Buvo dainuojamos dainos apie Tėvynę ir nominacijos skirtos ne atskiriems mokiniams, o visai klasei. Išsirinkome aktyviausią, kūrybingiausią, mandagiausią, sportiškiausią ir kt. klases.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.