„Žemynos“ progimnazijoje atidaryta mokyklos plaukimo trenerės piešinių paroda

„Žemynos“ progimnazijoje atidaryta mokyklos plaukimo trenerės piešinių paroda

Aušra VAITKIENĖ / Organizatorių nuotr.

„Žemynos“ progimnazijoje atidaryta mokyklos plaukimo trenerės Svetlanos Rickienės piešinių paroda „Menas gyvenimui“.

Pristatydama savo parodą trenerė pacitavo amerikiečių tapytojo Rokvelo Kento žodžius: „Svarbiausias tikslas, kuriam gali tarnauti menas, yra padėti žmonėms geriau suprasti ir labiau mylėti gyvenimą.“

BIC

Parodos autorės manymu, tai labai teisingi žodžiai, tiksliai apibūdinantys meno paskirtį. „Aš piešiu todėl, kad noriu, jog mano darbai džiugintų kitus, nuramintų, dovanotų gerą nuotaiką“, – teigė Svetlana.

Trenerė papasakojo, kad piešti pradėjo dar vaikystėje, dažniausiai piešdavo žmonių veidus ir gėles. Nelengvas, daug laiko atimantis trenerės darbas (ji pirmoji Jūratės Ladavičiūtės, XXVII olimpinių žaidynių, vykusių 2000 m. Sidnėjuje, trenerė) buvo atitraukęs Svetlaną nuo pomėgio piešti, tačiau tas pomėgis niekur nedingo- dabar, kai darbų mažiau, ji vėl savo mintis ir jausmus išlieja piešiniuose.

S. Rickienės darbai šviesūs, džiugūs, keliantys gerą nuotaiką. Jie atskleidžia, koks gražus mus supantis pasaulis, tik reikia tą grožį pastebėti.

„Man patinka piešti, nes piešdama nusiraminu, iškilusios problemos tarsi sumažėja. Džiaugiuosi, kai draugai, kuriems savo piešinius dovanoju, pasako, kad jie skleidžia gerą energiją. Aš to ir noriu, nes seniai įsitikinau, kad menas gyventi – tai kuo daugiau gerumo duoti kitiems. Duodamas kitiems ir pats gauni“, – atviravo trenerė.

Svetlanos piešiniuose – gėlės, paukščiai, žmonės. „Man gėlės – tai meilė, grožis, dorovė, sveikata. Žmonės, kuriuos piešiu, spinduliuoja gerumu, iš jų veido galima pajusti gražią jų sielą. Savo piešiniams nekūriau pavadinimų, nes pritariu minčiai, kad meną reikia jausti, o ne suprasti. Jei mano darbai praskaidrins jūsų mintis, paglostys širdis, būsiu laiminga“, – savo piešinių parodos pristatymą baigė autorė.

„Žemynos“ progimnazija džiaugiasi nauja paroda, puikia kalėdine dovana mokiniams bei mokytojams, nuoširdžiai dėkoja už ją  trenerei  ir linki  kūrybinio įkvėpimo. Lauksime  naujų darbų.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.