Žemaitukų žygio dalyviai žirgus ganė Maženiuose

Žemaitukų žygio dalyviai žirgus ganė Maženiuose

Birutė KRONIENĖ ("Tėvynė") / Birutės KRONIENĖS nuotr.

Žygio žemaitukais dalyviai, nuo šeštadienio keliaujantys iš Luokės link Anykščių, ketvirtadienį pietų stabtelėjo Maženiuose, Velžio seniūnijos valdose. Maženių bendruomenės aktyvas priėmė keliauninkus labai svetingai, vaišino ant laužo virta sriuba, leido pasiganyti žirgams, palakino vienintelį ekipažo šunį.

Tradicinio žemaitukų žygio dalyviai, senoviniais kinkiniais pasiryžę įveikti beveik 300 kilometrų nuo Luokės iki Niūronių, priešpaskutinę žygio dieną pailsėti sustojo Maženiuose, Velžio seniūnijos valdose. Kaip visada svetingi Maženių bendruomenės žmonės ir pirmininkė Danutė Pleskienė žygio dalyvių laukė nuoširdžiai pasistengę – nušienavę stadioną, su ant laužo garuojančios sriubos puodu ir akordeonu.

Keturiolika žemaitukų augintojų iš visos Lietuvos, dešimt žirgų ir vienas šuo – toks ekipažas nuo praėjusio šeštadienio keliauja Lietuvos kaimo keliukais, vengdamas didelio asfaltuoto kelio. Ne tik todėl, kad „fūrų“ kauksmo gali baidytis žirgai.

„Važiuoti mažais keleliais, sustojant kaimuose, yra vienintelis būdas pamatyti, kokia išties yra Lietuva, iš arti pažinti jos žmones, – poilsio valandą Maženiuose sakė žygio organizatorius, Arklio muziejaus direktorius Mindaugas Karčemarskas. – Gražiausia, ką šiame žygyje patiriame, yra žmonių gerumas ir jų mokėjimas dalytis. Savo įsidėtų lašinių dar iki šiol nevalgėme, o rytoj jau laukia paskutinė kelionės diena.“

BIC

Visi kinkiniai senoviški, vežimai mediniais ratais, žygio dalyviai apsirėdę senoviškais drabužiais, apsigobę raštuotomis austinėmis gūniomis.

Šiemetinis žemaitukų žygis pavadintas „Į „Bėk bėk, žirgeli! – su žemaitukais“, ir skiriamas Žemaitijos vardo paminėjimo 800-osioms metinėms.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.