-0.8 C
Panevėžys
Šeštadienis, 20 balandžio, 2024

Žaliųjų atliekų tvarkymo sezonas prasideda: ką verta žinoti panevėžiečiams?

AutoriusjpFotobendrovės

Pavasaris šiais metais ankstyvas, todėl žaliosiose zonose, soduose ir daržuose darbai po truputėlį prasideda. Pradedamos genėti medžių ir krūmų šakos, grėbiami ir renkami pernykščiai lapai, žaliosiose zonose tvarkomi žolynai. Tam, kad žaliųjų atliekų tvarkymas netaptų kiekvieno sezono galvos skausmu, gyventojams svarbu žinoti kaip teisingai tvarkyti šias atliekas. „Panevėžio specialus autotransportas“ specialistai pataria, kaip tinkamai tvarkyti sodo atliekas.

Žaliųjų atliekų surinkimo aikštelės

Pavasarį dirbant sodo darbus ar tvarkant nuosavo namo kiemą neišvengiamai susikaupia žaliųjų atliekų. Individualių valdų savininkai žaliąsias atliekas gali kompostuoti, jas paversdami naudinga trąša, o sukaupiantys didesnius kiekius žaliosios masės ir augalines kilmės maisto atliekas gali pristatyti į didžiųjų ir pavojingųjų atliekų surinkimo aikšteles, įsikūrusias, Savitiškio g. 8, Senamiesčio g. 114B ir į žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę Pilėnų g. 43. Jose iš gyventojų žaliosios atliekos priimamos nemokamai (didžiausias leistinas kiekis gyventojui per metus – 200 kg). Ypač didelius žaliųjų atliekų kiekius (išrauti ir susmulkinti medžiai, šakos, krūmai) reikia vežti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, esančią šalia Panevėžio regioninio nepavojingų atliekų sąvartyno, Panevėžio r., Dvarininkų k.

Daugiabučių bendrijos, prižiūrinčios namo teritoriją, įmonės, įstaigos, organizacijos pačios turi vežti žaliąsias atliekas į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, esančią Panevėžio r., Dvarininkų km., arba sudaryti sutartį su įmone, teikiančia tokio pobūdžio paslaugas.

Neatsakingai tvarkomos žaliosios atliekos žaloja gamtą

Labai dažnai gyventojai tvarkydami sodo ir daržo atliekas padaro klaidų. Nesibaimindami gresiančių baudų, sugrėbtus lapus, žolę ir šakas suverčia į krūvas prie gatvių, šaligatvių arba šalia konteinerių aikštelių. Žaliųjų atliekų jokiu būdu negalima maišyti su mišriomis komunalinėmis atliekomis, todėl jų negalima mesti ir į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Į krūvas suverstos žaliosios atliekos išskiria nuodingas metano dujas, kurios teršia aplinką ir prisideda prie klimato kaitos procesų, todėl jas privalu tvarkyti tinkamai, laikantis Panevėžio mieste nustatytų atliekų tvarkymo taisyklių.

Vienas iš blogiausių žaliųjų atliekų tvarkymo pavyzdžių yra, kuomet tokios atliekos, kaip sausa žolė, sugrėbti lapai ar nudžiūvusios šakos, yra deginamos. Primename, kad miesto teritorijoje bei gyvenvietėse yra draudžiama deginti atliekas savo kieme. Neapdairiai elgiantis yra didelė grėsmė sukelti gaisrą. Tuo pačiu į atmosferą yra išmetamos šiltnamio efektą skatinančios dujos, didinama oro tarša.

Siekiant užtikrinti sodo ir daržo atliekų teisingą tvarkymą, Panevėžyje yra sukurta šių atliekų tvarkymui skirta sistema – žaliąsias atliekas iš gyventojų nemokamai priima žaliųjų atliekų surinkimo aikštelės. Dalis jų, žaliąsias atliekas priima visus metus. Gyventojų patogumui, bendrovėje „Panevėžio specialus autotransportas“ pasibaigus šaltajam sezonui, nuo kovo 1 d., kaip ir kas metus, darbą pradėjo Žaliųjų atliekų surinkimo aikštelė, adresu, Pilėnų g. 43, Panevėžys.

Gyventojai, turintys klausimų dėl Žaliųjų atliekų tvarkymo gali kreiptis į  AB „Panevėžio specialus autotransportas“ klientų aptarnavimo skyrių,  tel. +370 602 41976, el. paštu pardavimai@psa.lt. Bendrovė maloniai pakonsultuos atliekų tvarkymo klausimais, patars ir suteiks reikalingas paslaugas. Daugiau informacijos apie žaliųjų atliekų tvarkymą: www.psa.lt/biologiskai-skaidzios-atliekos/.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pasvalio mieste ir rajone pradedamas didelių gabaritų atliekų surinkimas apvažiavimo būdu

confident-noyce

Paaiškėjo, kiek Lietuvos gyventojų rūšiuoja atliekas

confident-noyce

Pavasarį – nemokamas didelių gabaritų atliekų surinkimas Panevėžyje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau