6.1 C
Penktadienis, 19 balandžio, 2024

„Žalgiris“ klampiose rungtynėse įveikė „Rytą“

Kauno „Žalgiris“ (18-2) strigo Vilniaus „Ryto“ (13-7) diktuotame klampiame žaidime, tačiau lemiamu metu Artūras Milaknis smeigė du svarbius tritaškius ir leido emocinę bangą pagavusiems šalies čempionams grįžti į pergalių kelią „Betsafe-LKL“ čempionate.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje po nelengvos kovos laimėjo principinį mūšį prieš didžiausius konkurentus 71:61 (10:14, 26:10, 16:20, 19:17).

Itin slogiai puolime startavęs „Žalgiris“ po pirmųjų 10 minučių atsiliko 10:14, tačiau antrajame ketvirtyje surengė įspūdingą spurtą 16:0 bei išsiveržė į priekį 33:20.

Varžovus į priekį paleidę svečiai ginklų nesudėjo. Kantriai žaidęs „Rytas“ neleido kauniečiams įgyti triuškinančios persvaros, o ketvirtajame kėlinyje pradėjo vytis.

Likus žaisti 4 minutes „Žalgiris“ pirmavo tik 60:55, tačiau A. Milaknis smeigė tritaškį, vilniečių puolimas sustojo, o klausimų dėl nugalėtojų netrukus nebeliko.

Vilniaus klubas šiame susitikime vertėsi be dviejų svarbių žaidėjų. Rungtyniauti negalėjo susirgęs Pako Cruzas ir traumuotas Martynas Echodas, todėl Dainiui Adomaičiui teko pasitikėti jaunimu.

Pasitikėjimą pateisino Marekas Blaževičius. Karjeros rezultatyvumo rekordą pakartojęs 18-metis vidurio puolėjas per 15 minučių pelnė 18 taškų, atkovojo 4 kamuolius bei surinko ąš naudingumo balų.

Tiesa, kitiems „Ryto“ jaunuoliams sekėsi sunkiau. Karolis Giedraitis per 10 minučių įmetė 2 taškus, Deividas Sirvydis per 14 minučių taškų nepelnė, o pasižymėti nespėjo ir minutę ant parketo praleidęs Ąžuolas Tubelis.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 17 (5/8 trit.), Edgaras Ulanovas 16, Paulius Jankūnas 10 (6 atk. kam.), Thomasas Walkupas 10 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Martinas Gebenas 9.

„Rytas“: Marekas Blaževičius 18, Mindaugas Girdžiūnas 17, Eimantas Bendžius 10, Evaldas Kairys 6, Cameronas Bairstow 4.

Oficialu: N. Čanakas prie „7bet-Lietkabelio“ vairo stovės ir kitą sezoną