Ž. Pinskuvienė sureagavo į G. Nausėdos kritiką dėl įtraukiojo ugdymo: ji nepagrįsta

AutoriusRaminta Majauskaitė (ELTA)FotoELTA
Ž. Pinskuvienė.

 Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė sako, kad jos siekis specialiųjų poreikių turinčius vaikus ugdyti atskirose erdvėse sulaukė nepelnytos prezidento Gitano Nausėdos kritikos. Anot jos, valdančiųjų parengtas įtraukiojo ugdymo projektas supriešino visuomenę.

„Girdžiu ir suprantu jo (G. Nausėdos – ELTA) vakar viešai išsakytą poziciją ir vertinimą. (…) Mūsų sprendimas dėl įtraukiojo ugdymo Širvintose sulaukė visiškai nepagrįstos kritikos todėl, kad žiniasklaidoje buvo nušviestas labai tendencingai“, – Eltai raštu perduotame komentare antradienį nurodė Ž. Pinskuvienė.

Šalies vadovui pareiškus, kad įtraukties klausimus artimiausiu metu yra būtina aptarti su pačia Ž. Pinskuviene, susitikimui ji teigė esanti pasirengusi.

„Esu pasiruošusi prezidentui tiesiogiai pristatyti ir informuoti apie sprendimus ir priemones“, – teigė Širvintų rajono merė.

„Širvintose įtraukiojo ugdymo projektas ir toliau bus vykdomas taip, kaip esame suderinę su rajono švietimo įstaigų vadovais – tai yra – specialiųjų poreikių vaikai, kurių elgesys, agresija pamokų metu kelia grėsmę kitų mokinių saugumui ir trikdo mokymosi procesą – kai kurių pamokų metų bus ugdomi specialiai jiems įrengtose atskirose erdvėse “, – tvirtino ji.

Anot Ž. Pinskuvienės, mokykla ir ten dirbantys specialistai kiekvieną atvejį vertins ir analizuos individualiai.

„Vaikai, kurie turi specialiųjų poreikių, ar fizinę negalią, tačiau jų elgesys pamokų metu nekelia grėsmės kitų mokinių ar mokytojų saugumui, netrikdo visos klasės mokymosi proceso – jie bus ugdomi kartu su visais mokiniais“, – aiškino merė.

„Savo sprendimu dedame visas pastangas, kad šio konservatorių Vyriausybės skubotai sukonstruoto ir prieš rinkimus paleisto projekto sukeltos problemos ir iššūkiai būtų išspręsti geriausiu įmanomu būdu užtikrinant ir atliepiant visų pusių – tiek specialiųjų poreikių turinčių vaikų, tiek likusių mokinių lūkesčius ir poreikius dėl ugdymo. (…) Apgailestauju, kad šis projektas suskaldė visuomenę“, – sakė ji.

ELTA primena, kad nuo šių metų rugsėjo mokyklos turi būti pasirengusios priimti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus, jei to pageidauja jų tėvai. Jau dabar 90 proc. Lietuvos vaikų su specialiais ugdymosi poreikiais mokosi bendrojo ugdymo mokyklose kartu su bendraamžiais.

Visgi praėjusią savaitę Ž. Pinskuvienė išplatino viešą pranešimą, kuriuo pareiškė, kad nuo rugsėjo 1 dienos specialiųjų poreikių vaikai Širvintose bus ugdomi atskirose, tam pritaikytose erdvėse.

Pirmadienį Širvintų rajono merės pareiškimams teigė nepritariantis prezidentas Gitanas Nausėda. Anot jo, toks „getų“ steigimas mokyklose tik didintų ir taip esamą atskirtį. Todėl, pažymėjo šalies vadovas, artimiausiu metu šį klausimą jis ketina aptarti su pačia Ž. Pinskuviene.

Ministerijos duomenimis, maždaug 75 proc. specialiuosius ugdymosi poreikius turinčių mokyklinio amžiaus vaikų yra nedidelių arba vidutinių poreikių (apie 35,4 tūkst.), o apie 25 proc. (daugiau nei 12,6 tūkst.) besimokančiųjų yra didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymo poreikių.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

TS-LKD nesulaukus kvietimo iš prezidento – sureagavo I. Šimonytė: nepažįstų žmonių, kurie neateitų susitikti

confident-noyce

G. Nausėda: pareigūnų atlyginimai turi didėti sparčiau negu infliacija

confident-noyce

V. Čmilytė-Nielsen dar negavo prezidento kvietimo susitikti: pradėjo nuo kairės į dešinę, šiek tiek užtruks

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau