Z. Kelmickaitė panevėžiečius kviečia pasikalbėti apie pasaulio lietuvius

Z. Kelmickaitė panevėžiečius kviečia pasikalbėti apie pasaulio lietuvius

JP / Asmeninio albumo nuotr.

Z. Kelmickaitė.

Spalio 11 d., penktadienį, 16 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia į susitikimą su šalyje puikiai pažįstama etnomuzikologe, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja, politine bei visuomenės veikėja Zita Kelmickaite. Vakaro tema – „Pasaulio lietuviai: lietuvybės kaina, lūkesčiai ir ateitis“.

Televizijos laidų „Ryto suktinis“, „Toks gyvenimas“ ir kitų vedėja su filmavimais aplankė ne vieną šalį. Ji viešėjo Kolumbijoje, Argentinoje, Australijoje, Amerikoje, Vokietijoje, Turkijoje ir kitose šalyse, kuriose domėjosi ne vien vietos papročiais, bet ir ten gyvenančių lietuvių likimais. Iš kelionių parsivežusi daugybę istorijų, Z. Kelmickaitė pasidalins savo mintimis ir įžvalgomis apie lietuvybę pasaulyje.

Energinga, nuolat besišypsanti, žodžio kišenėje neieškanti Zita Kelmickaitė atrodo tarsi turi amžinąjį variklį, kuris ją sukte užsuka rengti televizijos laidas, dalyvauti muzikinių projektų komisijose, įdomiausius siužetus rasti ir atokiame Lietuvos kaime, ir tolimoje egzotiškoje šalyje. Ji prisipažįsta esanti darboholikė, visada turėjusi ir turėsianti ją dominančių užsiėmimų: nuo folkloro rinkimo iki „Nacionalinės ekspedicijos“.  Visur spėjanti, niekad nesiskundžianti, mėgstanti pasipuošti moteris džiaugiasi gyvenimu ir tuo dalijasi su kitais.

BIC

Renginys iš bibliotekos projekto „Maža žemėlapyje, didi pasaulyje“, kuris supažindina su lietuvių išeivijos rašytojais, dailininkais, muzikais, su šiandienos kūrėjais ir klasikais.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.