XXII Panevėžio tarptautinis keramikos simpoziumas – šių metų liepą

XXII Panevėžio tarptautinis keramikos simpoziumas – šių metų liepą

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Panevėžio tarptautiniam keramikos simpoziumui skaičiuojant jubiliejinius, 30-uosius metus, šių metų vasarą Panevėžyje vyks jau 22-asis žinomus pasaulio menininkus sukviečiantis keramikos meno renginys.

„Panevėžio keramikos simpoziumų ištakos siekia praėjusio amžiaus devintą dešimtmetį. 1983 m. Panevėžio stiklo fabrike buvo pradėti organizuoti lietuvių keramikų seminarai. Vieni jų iniciatorių – dailininkas Alvydas Pakarklis ir tuometinis fabriko direktorius Stasys Stoškus, kūrybiškai įvertinę unikalias akmens masės, dar vadinamos šamotu, keramikos galimybes“,– sakė Panevėžio miesto dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas.

1989 m. buvo surengtas pirmasis Panevėžio tarptautinis keramikos simpoziumas. Jo idėjos sumanytojai – dailininkai Tomas J. Daunora ir Arūnas Rutkus. 1990 m. renginį organizuoti ėmėsi miesto Dailės galerija, bendradarbiaudama su Stiklo fabriku (vėliau AB „Panevėžio stiklas”), o nuo 2006 metų – su keramikos įmone „Midenė“. Nuo 1990 iki 2016 metų simpoziumams vadovavo ilgametė Dailės galerijos direktorė Jolanta Lebednykienė.

BIC

Panevėžio tarptautiniuose keramikos simpoziumuose jau dalyvavo 163 menininkai iš 35 valstybių. Per trisdešimt metų Dailės galerija sukaupė unikalią šiuolaikinės keramikos kolekciją, kurioje – 631 kūrinys ir kompozicija.

„Panevėžio dailės galerija yra svarbiausias ir vienintelis šiuolaikinės keramikos centras Lietuvoje. Po to, kai buvo uždarytas Kauno keramikos muziejus, Panevėžio simpoziumai ir jų metu sukaupta kolekcija atlieka pagrindinį šalies keramikos meno reprezentacinį vaidmenį, todėl turime dar labiau juos puoselėti“, – sakė simpoziumo vadovė Aurelija Seilienė.

XXII Panevėžio tarptautinis keramikos simpoziumas vyks liepos 4–26 dienomis.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.