Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Waldemaras Tomaszewskis teigia, kad jo vadovaujamos partijos atstovo Waldemaro Urbano pralaimėjimas Vilniaus rajono mero rinkimuose iš tikrųjų nėra pralaimėjimas.
„Pasitikome ramiai, prognozavome panašią situaciją. Tai nėra kažkoks pralaimėjimas, tai yra pasekmė politinio turgaus, kada vienijasi ne tik partijos, kurios net nedalyvauja rinkimuose šitoje apygardoje, bet ir aukščiausi šalies vadovai kreipėsi, naudodamiesi savo tarnybine padėtimi, jie kreipėsi ir palaikė vieną iš kandidatų“, – pirmadienį ryte ELTA surengtoje spaudos konferencijoje sakė W. Tomaszewskis.
Anot jo, tai, kad W. Urban Vilniaus rajono mero rinkimuose gavo 49 proc. rinkėjų balsų, politiko teigimu, yra geras rezultatas. Vis dėlto W. Tomaszewskis teigė, jog šių rinkimų jie negali vadinti laisvais.
„Rezultatas yra geras, bet konstatuojame tą faktą, kad po nešvarios, šališkos rinkimų kompanijos šiuos rinkimus negalime pavadinti laisvais, deja. Yra taip, kaip yra. Šiandien VRK skelbia rezultatus tokius, o randami pažeidimai. Vienas pavyzdys – Rudaminoje buvo paslėpti 100 balsų, o persvara yra keli šimtai balsų apylinkėje. Žmonės prabalsavo W. Urbaną, bet buvo sudėti (biuleteniai – ELTA) į kito kandidato, socialdemokrato kandidato krūvą. Pastebėjo po pusvalandžio atstovai kiti, bet čia yra ryškus pavyzdys nesąžiningų rinkimų“, – pasakojo W. Tomaszewskis.
W. Tomaszewskis: stebėtojai trukdė žmonėms pareikšti savo valią
LLRA-KŠS lyderis W. Tomaszewskis pabrėžė, kad rinkimų stebėtojai trukdė žmonėms pareikšti savo valią.
„Stebėtojai ne padėdavo, kad nieko nebūtų, jie trukdo žmonėms pareikšt savo valią“, – konferencijoje akcentavo W. Tomaszewskis.
„Vienas pavyzdys. Penki tūkstančiai žmonių prabalsavo, sakysim, namuose – tai pagyvenę žmonės, su negalia ir taip toliau. Tai į mažą kažkokį kambariuką, (…) 10–15 kvadratinių metrų, įeina 8 stebėtojai, ir žmogus negali pareikšti savo valios“, – pasakojo politikas.
Anot jo, didelis stebėtojų skaičius, paskirtas prižiūrėti rinkimus Vilniaus rajone, buvo reikalingas ne rinkimų prižiūrėjimui, o žmonių trukdymui.
„Yra toks spaudimas psichologinis, kad jis nepareikštų savo valios. (…) Tai būtent toks skaičius stebėtojų buvo skirtas ne prižiūrėti, kad rinkimai būtų laisvi ir sąžiningi, o trukdyti žmonėms pareikšti savo valią. Ir tai yra būtent piktnaudžiavimas iš šitos pusės“, – piktinosi W. Tomaszewskis.
