Vytauto Didžiojo universitetas parduoda 21 pastatą

Vytauto Didžiojo universitetas parduoda 21 pastatą

BNS / 15MIN.LT nuotr.

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ketina parduoti septyniose savivaldybėse turimą 21 pastatą.

Pastatų pardavimo aukcionai numatyti lapkričio 27 – gruodžio 3 dienomis.

Parduodamas Kauno mieste ir Kauno rajone, Palangoje, Molėtų ir Kėdainių rajonuose, Kazlų Rūdoje bei Šilutėje esantis nekilnojamasis turtas.

BIC

Tarp jų yra ir VDU patalpos Laisvės alėjoje 53. Pradinė jų kaina – 1,44 mln. eurų.

Tai buvę architekto Felikso Vizbaro suprojektuoti „Pažangos“ bendrovės rūmai – vienas iš reprezentatyviausių tarpukario laikotarpio objektų, skirtų biurams.

1934 metais pastatytame name buvo įsikūrusi Lietuvos tautininkų sąjunga, bendrovė „Pažanga“, laikraštis „Lietuvos Aidas“ ir kt.

Bendra aukcionuose parduodamo turto pradinė kaina – 5,25 mln. eurų.

Gautos lėšos bus investuojamos į universiteto infrastruktūros gerinimą, pranešė VDU.

Planuojama rekonstruoti universiteto bendrabutį Kaune, moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai naudojamas patalpas į Kauno rajone, Akademijos miestelyje, ir kapitaliai suremontuoti studentų bendrabutį Akademijoje.

Aukcionas vykdomas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos leidimu, įvertinus parduodamų pastatų būklę.

„Valstybė yra nepajėgi universitetui skirti tiek lėšų, kiek reikia siekiant tokios infrastruktūros, kuri atlieptų šiuolaikinio universiteto poreikius – todėl būtina ieškoti investicijų. Viena iš jų ir yra perteklinis VDU nekilnojamasis turtas“, – teigė VDU rektorius Juozas Augutis.

Anot universiteto pranešimo, parduodami pastatai, kurių patalpos nėra pritaikytos mokslo ir studijų veiklai, reikalauja kapitalinio remonto, jį atlikti dėl didelių sąnaudų būtų ekonomiškai nenaudinga.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.