Vyrų ir moterų darbo užmokesčio atotrūkis pernai sumažėjo

Vyrų ir moterų darbo užmokesčio atotrūkis pernai sumažėjo

BNS / Pexels.com nuotr.

Moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis šalies ūkyje, neįskaitant žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės įmonių, 2018 metais buvo 13 proc. ir, palyginti su 2017 metais, sumažėjo 1,2 procentinio punkto.

Statistikos departamento duomenimis, darbo užmokesčio atotrūkiui įtakos turėjo ne teisinio, o socialinio ir ekonominio pobūdžio veiksniai – vyrų ir moterų skaičiaus pasiskirstymas pagal ekonomines veiklos rūšis, jų profesija, išsilavinimas, amžius, darbo stažas ir kitos priežastys.

Didžiausias moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis 2018 metais buvo finansinės ir draudimo veiklos įmonėse – 37,3 procento. Informacijos ir ryšių įmonėse šis rodiklis buvo 27,8 proc., žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo įmonėse – 26,9 procento.

BIC

Transporto ir saugojimo bei statybos įmonėse moterų vidutinis valandinis bruto darbo užmokestis viršijo vyrų, todėl atotrūkis buvo neigiamas ir sudarė atitinkamai minus 10,1 ir minus 3,2 procento.

Moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis Europos Sąjungoje (ES) 2017 metais sudarė 16 proc. ir per metus sumažėjo 0,3 procentinio punkto. 2017 metais mažiausias moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis buvo Rumunijoje (3,5 proc.), Italijoje ir Liuksemburge (po 5 proc.), didžiausias – Estijoje (25,6 proc.) ir Čekijoje (21,1 proc.).

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.