Vyro apspardytai, o vėliau jį dangsčiusiai panevėžietei gresia teistumas

Vyro apspardytai, o vėliau jį dangsčiusiai panevėžietei gresia teistumas

JP / BNS nuotr.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Ričardas Juozainis pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl melagingų parodymų davimo, įtarimai pareikšti 35 metų panevėžietei. Nemalonumai šią moterį užgriuvo po to, kai ji, galimai gelbėdama prieš ją smurtavusį sugyventinį, kardinaliai pakeitė savo parodymus. Vis dėlto Panevėžio apylinkės teismas vyrui paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, o dabar teistumas gresia ir nuo jo nukentėjusiai gyvenimo draugei.

Panevėžyje gyvenantis 35 metų metų A. J. nuteistas dėl prieš metus, pernai lapkritį namuose sukelto incidento. Iš pradžių jis spyrė savo sugyventinei A. J. į pilvą, vėliau grasino moteriai peiliu ir žadėjo nužudyti. Sugyventinis jai net dūrė peiliu, bet, moteriai atsitraukus, peilis tik perdūrė megztinį jos nekliudydamas.

Atvykus A. J. iškviestiems policijos pareigūnams, jos sugyventinis toliau nenurimo: pasiėmęs kovinį peilį, vadinamąją „plaštakę“, grasino policininkus papjauti, atsisakė vykdyti jų teisėtus reikalavimus ir priešinosi sulaikomas.

BIC

Netrukus paaiškėjo, kad A. J. ne tik neblaivus, bet ir apsvaigęs nuo psichotropinių medžiagų – metamfetamino. Jį sulaikius, namuose buvo rasta dar 0,012 gramo metamfetamino. Todėl A. J. buvo pareikšti įtarimai pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius: grasinimas nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą, pasipriešinimas valstybės tarnautojams ir neteisėtas nedidelio kiekio psichotropinių medžiagų laikymas neturint tikslo jas platinti.

Iš pradžių kelių apklausų metu papasakojusi apie sugyventinio smurtą ir grasinimus, vėliau nukentėjusioji savo parodymus pakeitė, teisiamojo kaltę neigė ir bylą nagrinėjant teisme. Tačiau A. J. išvengti baudžiamosios atsakomybės nepavyko, jis spalio 29 dieną Panevėžio apylinkės teismo buvo pripažintas kaltu ir nubaustas 145 MGL (5 tūkst. 460 eurų) dydžio pinigine bauda. Teismas konstatavo, kad pakeisti nukentėjusiosios parodymai prieštarauja surinktų įrodymų visumai ir juos atmetė.

Valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikęs Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras R. Juozainis, sakydamas baigiamąją kalbą, paprašė teismo įvertinti ir nukentėjusios veiksmus. „Nors buvo įspėta apie atsakomybę už melagingų parodymų davimą, buvo prisiekusi sakyti tiesą, nukentėjusioji, norėdama padėti A. J. išvengti baudžiamosios atsakomybės, iš esmės pakeitė savo parodymus ir taip elgėsi sąmoningai tyčia, siekdama suklaidinti teismą“, – pabrėžė prokuroras R. Juozainis.

Paskelbęs nuosprendį dėl A. J. veiksmų, teismas priėmė atskirą nutartį, kurioje konstatavo, kad nukentėjusioji A. J. galimai padarė nusikalstamą veiką – davė melagingus parodymus. Todėl prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal baudžiamojo kodekso 235 straipsnį.

Už melagingų parodymų davimą Baudžiamasis kodeksas numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki 2 metų.

Paroc

Mano namukas

Dima Bilan

Modelis

Dizainas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.