Vyriausybės rūmuose įteikti jau antrieji apdovanojimai už tolerancijos sklaidą

Vyriausybės rūmuose įteikti jau antrieji apdovanojimai už tolerancijos sklaidą

0

„Lietuva prieš 25-erius metus pasuko keliu, grįstu tarpusavio pasitikėjimu, tolerancija ir pagarba paremtomis demokratijos vertybėmis. Nepaprastai vertinu šią itin prasmingą iniciatyvą pagerbti tuos, kurie gyvena pakančioje aplinkoje ir geba skleisti gėrį aplink save“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį Vyriausybės rūmuose jau antrus metus iš eilės surengtoje Tolerancijos apdovanojimų ceremonijoje. Šie apdovanojimai – tai Lietuvos žydų bendruomenės, vykdančios tolerancijos kampaniją „Beigelių krautuvėlė“, iniciatyva. Premjeras A. Butkevičius – jos globėjas.

„Ypač džiaugiuosi, kad tokie apdovanojimai jau tampa tradicija. Esu tikras, kad vienas esminių demokratijos principų ir yra tolerancija kitai tautai, asmeniui ar idėjai. Tolerancija visad buvo vienas svarbiausių taikaus sambūvio pamatų. Šiandien ji yra kaip niekad svarbi, kai mūsų kaimynai išgyvena skaudžiausias laisvės ir demokratijos išbandymo akimirkas“, – sakė Vyriausybės vadovas.

BIC

Ministro Pirmininko teigimu, šiandien visi turime stengtis stiprinti visuomenę, kurią vienija tokios vertybės kaip žmogiškumas, tolerancija vienas kitam, visoms visuomenės grupėms ir visoms nuomonėms. „Kiekvieno mūsų pareiga tokius reiškinius kaip antisemitizmas, ksenofobija ir rasizmas išmesti iš savo gyvenimo. Norėčiau tvirtai pabrėžti, kad Lietuvoje nėra vietos jokioms neapykantos ar antisemitizmo apraiškoms. Pasiteisinimo, kuris atleistų nuo šios pareigos, taip pat nėra“, – sveikindamas apdovanojimų iniciatorius ir laimėtojus sakė premjeras.

„Už žydų kultūros paveldo įamžinimą ir įprasminimą ateities kartoms“ apdovanota dr. Lara Lempertienė; „Už ilgametį atsidavimą Lietuvos žydų bendruomenės socialinio centro globotiniams“ – Žana Skudovičienė; „Už istorinės atminties puoselėjimą ir tautinių mažumų paveldo išsaugojimą“ apdovanojimas įteiktas Monikai Žąsytienei; „Už ilgametę jidiš kultūros sklaidą Lietuvoje ir už jos ribų“ – žydų dainų ir šokių ansambliui „Fajerlech“; „Už aktyvią visuomeninę veiklą ir iniciatyvumą telkiant žydų jaunimą“ apdovanota Amit Belaitė; „Už žydiškos tapatybės įprasminimą literatūros kūriniuose ir muziejaus kolekcijose“ – Jaša Markas Zingeris.

Apdovanojimų įteikimo iškilmėse Vyriausybės rūmuose dalyvavo Izraelio Valstybės ambasadorius Amiras Maimonas, Vyriausybės ir Lietuvos žydų bendruomenės nariai, miesto svečiai.

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.