Vyriausybės kultūros ir meno premijos – aktorei V. Mainelytei, poetui K. Navakui

Vyriausybės kultūros ir meno premijos – aktorei V. Mainelytei, poetui K. Navakui

BNS / DELFI nuotr.

V. Mainelytė.

Vyriausybės kultūros ir meno premijas rekomenduojama skirti dvylikai kūrėjų, tarp jų – aktorei Vaivai Mainelytei, poetui Kęstučiui Navakui, fotomenininkui Ramūnui Danisevičiui.

Kaip pirmadienį pranešė Kultūros ministerija, premijos taip pat turėtų būti skirtos muziejininkei Vidai Kanapkienei, dailininkui, knygų vaikams autoriui Kęstučiui Kasparavičiui, kompozitoriui Arvydui Malciui, tapytojai Sigitai Maslauskaitei-Mažylienei, menotyrininkei Agnei Narušytei, aktorei Reginai Reklaitienei (Šaltenytei), kino operatoriui Janui Vitoldui Tomaševičiui, tekstilininkei Zinaidai Vogėlienei ir menotyrininkei Rasutei Žukienei.

Šiuos laureatus komisija atrinko iš daugiau kaip keturiasdešimties muzikos, teatro, dailės, literatūros, kitų kultūros ir meno sričių atstovų.

BIC

Vadovaudamasi komisijos sprendimu, Kultūros ministerija pateiks Vyriausybei tvirtinti nutarimo projektą dėl premijų skyrimo.

Šios premijos skiriamos  Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus.

Premijos dydis – 12,9 tūkst. eurų.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 Vyriausybės kultūros ir meno premijų, jos skiriamos nuo 1997 metų.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.