Vyriausybėje numatoma naikinti penktadalį pareigybių atnaujinta

Vyriausybėje numatoma panaikinti apie penktadalį pareigybių.

„Numatoma, kad nauja kanceliarijos struktūra įsigalios 2017 metų liepos 18 dieną. Pareigybių skaičius bus sumažintas nuo 210 iki 170, t. y. sumažės apie 20 proc. (40 pareigybių)“, – pirmadienį pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

Skaičiuojama, kad tai leis ateityje per mėnesį sutaupyti apie 65 tūkst. eurų darbo užmokesčio fondo lėšų ir 12 tūkst. eurų darbo vietoms išlaikyti (darbo vietos įranga, kompiuteriai, elektra, patalpų šildymas ir kitos susijusios išlaidos). Per metus pertvarka esą leistų sutaupyti apie 924 tūkst. eurų.

Tačiau atleidžiamiems darbuotojams Vyriausybė turės sumokėti išeitines kompensacijas.

„Pažymėtina, jog atleidžiamiems darbuotojams yra parengta programa jų integracijai į darbo rinką. Darbuotojai bus informuojami apie integracijos į darbo rinką priemones, bus organizuojamos konsultacijos dėl karjeros galimybių, bus atliktas darbuotojų kompetencijų įvertinimas ir jų atitikimas darbo rinkos poreikiams. Bus aktyviai bendradarbiaujama su potencialiais darbdaviais, siekiant padėti greičiau rasti norimą darbą tai daliai darbuotojų, kuriuos palies kanceliarijos pertvarka, bus sudarytos sąlygos įgyti, tobulinti trūkstamas kompetencijas“, – aiškinama pranešime.

Pasak Vyriausybės spaudos tarnybos, dabar Vyriausybės kanceliarijos veikla yra neefektyvi: funkcijos dažnu atveju persidengia, dubliuojasi, orientuojamasi į procesą, bet ne į rezultatą, dėl to neužtikrinama tinkama paslaugų kokybė, nėra pokyčių valdymo sistemos, trūksta novatoriškumo.

„Planuojama, jog įgyvendinus permainas išaugs personalo, procesų ir sistemų veiksmingumas bei efektyvumas visuose padaliniuose, orientuojantis į nuolatinį pokyčių valdymą. Optimizavus struktūrą bei resursus sprendimai bus priimami mažiausiomis laiko ir žmogiškųjų išteklių sąnaudomis. Nuosekliai sumažinus valdymo išlaidas bus sudarytos sąlygos išlaikyti ir pritraukti kompetentingą personalą, nustatant jiems konkurencingesnį darbo užmokestį (…). Numatoma, kad ateityje Vyriausybės kanceliarijoje pareigybių skaičius turėtų sumažėti dar labiau“, – sakoma pranešime.

Darbą pradėjusi Sauliaus Skvernelio vadovaujama Vyriausybė vienu savo prioritetų nurodė viešojo sektoriaus pertvarką. Gruodį Vyriausybės kanclere skirdamas buvusią užsienio investicijų skatinimo agentūros „Investuok Lietuvoje“ vadovą Mildą Dargužaitę premjeras žadėjo, kad keisis ir Vyriausybės kanceliarija, jai numatomas reformų generatorės vaidmuo.

bns


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vyriausybėje pagerbti geriausi Lietuvos sportininkai ir jų treneriai: tarp jų – ir panevėžiečiai

confident-noyce

Premjerė: 2023-ųjų biudžeto projektą Vyriausybė tvirtins kitą penktadienį

confident-noyce

R. Tamašunienė: sesijos pradžioje visi pasigedo žinutės žmonėms, kaip atrodys jų žiema

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau