3.6 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 19 gegužės, 2022

Vyriausybė spręs dėl paramos įdarbinant neįgaliuosius

AutoriusErika Alonderytė (bns)Fotofreepik.com

Vyriausybė trečiadienį spręs dėl didesnės neįgaliųjų integracijos darbo rinkoje. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teigimu, norima padėti neįgaliems žmonėms įsilieti ir išsilaikyti atviroje darbo rinkoje, atsisakyti segreguotų darbo vietų rėmimo socialinėse įmonėse.

Ministerija siūlo nuo kitų metų sausio atsisakyti socialinių įmonių statuso ir taikyti Užimtumo įstatyme numatytas paramos priemones darbdaviams, įdarbinantiems negalią turinčius žmones.

Numatoma, kad darbingo amžiaus neįgalieji, kurie buvo socialinės įmonės darbuotojais ir kurių darbo sutartis su darbdaviu nėra nutraukta, būtų laikomi darbo rinkoje papildomai remiamais.

Subsidija darbo užmokesčiui, priklausomai nuo darbingumo lygio kompensuojant 50-75 proc. darbo užmokesčio, bet ne daugiau kaip 1,5 minimalaus mėnesio atlyginimo (1095 eurai), asmenims su sunkia negalia būtų mokama neterminuotai, su vidutine negalia – iki dvejų metų, su lengva negalia – iki šešių mėnesių.

Be to, įteisinama nauja priemonė – subsidija darbo asistento išlaidoms, kuri siektų 62 proc. minimaliojo valandinio atlygio – 2,77 euro) už kiekvieną asmenį, atsižvelgiant į dirbtą laiką, kai buvo suteikta darbo asistento pagalba. Neįgaliajam pagal poreikį darbo asistentas padės atlikti su darbu susijusias funkcijas.

Taip pat nustatomos darbo vietų pritaikymo subsidijos: techninės pagalbos priemonėms, reikalingoms darbo vietai pritaikyti, o maksimalus subsidijos dydis siektų 31 MMA (22,6 tūkst. eurų). Patalpoms remontuoti siekiant užtikrinti aplinkos prieinamumą neįgaliesiems, subsidijos dydis vienam neįgaliam darbuotojui būtų iki 4,7 MMA (3431 euras). Ji skiriama ne dažniau kaip kartą per trejus metus.

Numatyta ir padidinti padidinti pagalbos atliekant įsidarbinimo procedūras ir lydimosios pagalbos vienos valandos įkainis – nuo 0,1 iki 0,2 bazinės socialinės išmokos (8,4 euro) už kiekvieną neįgalų asmenį.

Asmeniui vienu metu galėtų būti taikomos abi remiamojo įdarbinimo priemonės – įdarbinimas subsidijuojant ir subsidija darbo asistento išlaidoms, jos taip pat galėtų būti derinamos su bedarbių profesiniu mokymu ar darbo vietų pritaikymo subsidijavimu.

Anot ministerijos, lėšų poreikis neįgaliųjų užimtumo rėmimui išliktų toks pat, kaip numatyta skirti socialinėms įmonėms (25,3 mln. eurų) ir neįgaliųjų dalyvavimui aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse (8,4 mln. eurų) – 33,7 mln. eurų per metus.

Šių metų sausio 1 dienos duomenimis, Lietuvoje dirba tik 29,1 proc. visų darbingo amžiaus neįgaliųjų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ukrainiečių vaikų emocinei sveikatai, lietuvių kalbos mokymui – 50 tūkst. eurų

confident-noyce

G. Landsbergis su ES užsienio reikalų ministrais aptars paramą Ukrainai

confident-noyce

I. Šimonytė: verslas paprastai derasi, o ne streikuoja ir piketuoja

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau