Vyriausybė pritarė kelių profesinių mokyklų pertvarkai

Vyriausybė pritarė kelių profesinių mokyklų pertvarkai

BNS / ŠMM nuotr.

Vyriausybė pritarė kelių profesinių mokyklų pertvarkai: jos bus jungiamos prie didesnių centrų, o Klaipėdos laivininkų mokykla sujungiama su Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla.

Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu pritarta, kad Aukštadvario žemės ūkio mokykla taptų Elektrėnų profesinio mokymo centro padaliniu, Anykščių technologijos mokykla jungiama prie Alantos technologijos ir verslo mokyklos.

Simno žemės ūkio mokykla prijungiama prie Alytaus profesinio rengimo centro, o Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokykla – prie Panevėžio profesinio rengimo centro. Žeimelio technologijų ir paslaugų mokykla taps Joniškio žemės ūkio mokyklos skyriumi.

BIC

Klaipėdos laivininkų ir Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklos sujungtos taps Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centru.

Vyriausybės nutarime teigiama, kad pertvarkos padės atsisakyti besidubliuojančių profesinio mokymo programų, efektyviau naudojamos lėšos.

Lietuvoje šiuo metu veikia 67 profesinio mokymo įstaigos, jų savininkas ar dalininkas yra Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Šiemet į profesines mokyklas planuojama priimti tiek pat pirmakursių, kaip ir pernai – 20 tūkst. 190, nepaisant to, kad praėjusiais metais visų vietų užpildyti nepavyko. Pernai į profesines mokyklas mokytis priimta 17 tūkst. 917 asmenų.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.