Vyriausybė – prieš 2 tūkst. eurų išmoką sulaukus pilnametystės

Vyriausybė pasisakė prieš siūlymą sulaukus pilnametystės visiems piliečiams išmokėti per 2 tūkst. eurų.

Ministrų kabineto trečiadienį patvirtinoje išvadoje pažymima, kad dar praėjusioje kadencijoje „darbiečių“ pateiktas siūlymui įgyvendinti nėra galimybių – preliminariai tam kasmet reikėtų apie 68 mln. eurų.

„Nurodytam tikslui – sudaryti palankesnes sąlygas pilnametystės sulaukusiems asmenims pradėti savarankišką gyvenimą – nebūtina priimti naujų teisės aktų, nes jam pasiekti jau yra įgyvendinamos kitos teisinio reguliavimo priemonės: pilnametystės sulaukę asmenys remiami sudarant jaunimui palankias sąlygas, įgyvendinant paramos priemones kvalifikacijos įgijimo, tobulinimo bei užimtumo skatinimo srityse, numatytas Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo plane“, – aiškina išvadą rengusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Išvadoje taip pat minima, kad jaunimas turi galimybę gauti paramą būstui įsigyti.

Prieš Seimo rinkimus registruota pataisa „darbiečiai“ Valentinas Bukauskas, Kęstutis Daukšys ir Valdas Skarbalius pasiūlė nuo 2018 metų kiekvienam vaikui, kuriam sukako 18 metų, skirti 55 bazinių socialinių išmokų dydžio vienkartinę išmoką. Šiuo metu ji siektų 2090 eurų. Projekte numatyta, kad ši išmoka galėtų būti panaudota studijų ir neformaliojo švietimo išlaidoms padengti, mokymosi priemonėms įsigyti, socialinėms reikmėms, baldams, buitinei, vaizdo ir garso technikai, namų apyvokos reikmenims, asmeniniam kompiuteriui įsigyti, mokamų sveikatos priežiūros prekių ir paslaugų išlaidoms apmokėti, būstui, mokesčiams, žemės sklypui įsigyti ar kitoms reikmėms suderinus su savivaldybės administracijos vadovu ar jo įgaliotu asmeniu.

Vyriausybė taip pat pateikė išvadą dėl „darbiečių“ frakcijos praėjusioje kadencijoje pateikto siūlymo išmokas mokėti visiems vaikams, nepriklausomai nuo tėvų pajamų. Anot Ministrų kabineto, siūlomos nuostatos galėtų būti svarstomos rengiant 2018 metų biudžeto projektą, o 2017 metais to įgyvendinti nėra galimybių.

„Iš esmės pritariame, bet siūlome šiuo metu nesvarstyti“, – Vyriausybės posėdyje sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Pagal Seime pateiktą siūlymą, vaikui iki dvejų metų būtų mokama 0,9 bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžio suma (34,2 euro) per mėnesį, o nuo dvejų metų iki pilnametystės – 0,75 BSI dydžio išmoka (28,5 euro). Šiuo metu išmokos už vaikus yra mažesnės ir mokamos atsižvelgint į šeimos pajamas. Už vaikus iki dvejų metų mokama 28,5 euro, nuo dvejų iki septynerių metų – 15,2 euro, o vaikai iki 18 metų yra remiami, tik jeigu auga gausiose šeimose, tačiau šios išmokos mokamos atsižvelgiant į tėvų pajamas – jos neturi viršyti 153 eurų vienam asmeniui.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad šiuo metu Socialinės apsaugos ministerija turi parengti saugiklius, kad pinigai būtų panaudoti tik vaiko reikmėms. Kol kas nėra apsispręsta ir dėl galutinės išmokų sumos – siūlymas taip pat bus teikiamas kartu su 2018-ųjų biudžeto projektu.

„Tai yra Vyriausybės programoje. O kiek tai bus – matysime vėliau. Svarbiausia, kad tie pinigai nebūtų pragerti, praūžti, prauliavoti“, – žurnalistams po Vyriausybės posėdžio kalbėjo premjeras.

Jis neatmeta, kad siekiant socialinio teisingumo šeimoms būtų numatytos ir galimybės atsisakyti tokių išmokų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras L.Kukuratis po posėdžio žurnalistams sakė, kad, be kita ko, svarstomas klausimas suvienodinti skirtingais amžiaus tarpsniais vaikams skiriamas sumas.

„Klausimas, ar suvienodinti iki 2 metų ir iki 18 metų skiriamą sumą pinigų ir taip pat klausimas, ar nepakelti, nes kitos šalys aplink Lietuvą: tiek Latvija, tiek Estija, tiek Lenkija moka daug didesnes sumas vaikams, visiems vaikams (…). Vyriausybė siūlo atidėti svarstymą, kol bus svarstomas biudžetas ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su Finansų ministerija turime surasti tinkamiausią sumą, skiriamą visiems vaikams, nediskriminuojant pagal (šeimos) pajamas, ir 2018 metų biudžete tai surasti“, – kalbėjo ministras.

bns


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Savarankiškai dirbantys gyventojai „Sodros“ išmokų gali sulaukti greičiau

confident-noyce

Darbą paliekantiems „Belorus“ darbuotojams – vienkartinės išmokos

confident-noyce

Darbo paieškos išmoka ir toliau mažins socialines pašalpas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau