14.1 C
Panevėžys
Antradienis, 17 birželio, 2025

Vyriausybė: dideli investicijų ir svarbūs gynybos projektai galės prasidėti be statybos leidimo

AutoriusErika Alonderytė-Kazlauskė, Giedrius Gaidamavičius (bns)
Fotobns

Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui leisti be leidimo pradėti statyti dideles pramonės įmones, taip pat gynybos pramonės objektus, užtikrinančius neatidėliotinus valstybės saugumo ir gynybos poreikius. 

Ministrų kabinetas pritarė Investicijų, Teritorijų planavimo, Žemės įstatymo, Statybos įstatymo bei Žemės reformos įstatymo pataisoms, kurios turėtų supaprastinti šiems skirtų teritorijų planavimą bei statybos leidimų išdavimą. Joms dar turės pritarti Seimas.

Pakeitimai išplėstų pernai balandį Seimo priimtas pataisas, leidusias gamyklų statybas vietos ir užsienio gynybos pramonės įmonėms pradėti dar neturint leidimo, o jį gaunant iki statybų pabaigos.

Ministerija taip pat siūlo įtvirtinti, jog investicinius žemės sklypus, įskaitant infrastruktūros įrengimą, vystyti gali ne tik valstybė ir savivaldybės, bet ir kitos Vyriausybės įgaliotos institucijos.

Be kita ko, siūloma išplėsti investicijų skatinimo agentūros „Investuok Lietuvoje“ funkcijas, leidžiant jai koordinuoti stambių projektų įgyvendinimą.

Taip pat siūloma pakoreguoti rezervuotų investicinių valstybinės žemės sklypų reguliavimą, nustatant, kad į tokių sklypų sąrašą gali būti įtraukiami visi valstybinės žemės sklypai, nepriklausomai nuo jų lokacijos.

Tačiau, jei būtų siekiama rezervuoti sklypus urbanizuotose ir urbanizuojamose teritorijose, jie būtų rezervuojami tik tais atvejais, kai pagal bendrojo plano sprendinius, veiklos, dėl kurių rezervuojamas žemės sklypas, galimos.

Visus rezervuotus investicinius valstybinės žemės sklypus valdytų Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT).

Rezervuoti investiciniai valstybinės žemės sklypai galėtų būti laikinai neatlygintinai perduoti valdyti ne tik savivaldybėms, bet ir kitoms Vyriausybės įgaliotoms institucijoms, kurios vystytų trūkstamą infrastruktūrą.

Taip pat siūloma numatyti, kad žemė ir joje esantis kitas privatus nekilnojamasis turtas visuomenės poreikiams iš privačios žemės savininkų gali būti paimami, kai ši žemė yra reikalinga valstybei svarbiems projektams.

Siūloma įtvirtinti, kad lengvata juridiniam asmeniui, įgyvendinančiam stambų projektą, taikoma ne ilgiau negu 20 mokestinių laikotarpių, pradedant tuo laikotarpiu, kurį buvo pasiekta 20 mln. eurų investicijų suma, o kai investuojama Vilniuje – 30 mln. eurų investicijų suma.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

V. Čmilytė-Nielsen sako, jog koalicija nuleido politinę kartelę: rodo nepagarbą ne tik opozicijai

JP Redakcija

Nacionalinė žemės tarnyba perduos Valstybinių miškų urėdijai 15 tūkst. ha valstybinės žemės

JP Redakcija

Vyriausybė pritarė karinės infrastruktūros projektų vystymui Šiauliuose ir Palangoje

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads